Vavelio karališkosios pilies darbuotojų vizitas

2011 m. rugpjūčio 1 – 8 dienomis Lietuvoje viešėjo šeši Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Nacionalinių meno rinkinių (Lenkija) mokslo darbuotojai. 

Šis vizitas yra 2009 m. kovo mėnesį tarp Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Nacionalinių meno rinkinių pasirašytos bendradarbiavimo sutarties rezultatas.

Viešnagės metu lenkų archeologai, architektai, meno istorikai, restauratoriai susitiko su Valdovų rūmų muziejaus specialistais. Pasidalinta informacija apie Vavelio karališkosios pilies ir Valdovų rūmų muziejuose atliekamus mokslinius tyrimus ir eksponatų konservavimo darbus, apie veikiančias ir būsimas parodas bei edukacinę ir kultūrinę veiklą. Aptartos tolesnio glaudaus bendradarbiavimo formos bei galimybės. Svečiai aplankė skirtingose Vilniaus vietose esančias Valdovų rūmų muziejaus archeologinių radinių saugyklas. Jie buvo supažindinti su ilgamečių archeologinių tyrinėjimų Vilniaus žemutinėje pilyje metu sukauptomis autentiškomis Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos architektūrinėmis detalėmis, didelių dydžių konservuotais mediniais radiniais, gausia archeologinės medienos dendrochronologinių pavyzdžių kolekcija. Svečiai atkreipė dėmesį į sudėtingas Valdovų rūmų muziejaus archeologų ir restauratorių darbo sąlygas. Specialistai iš Krokuvos pabrėžė Valdovų rūmų muziejaus archeologinių radinių ir interjero vertybių rinkinių unikalumą bei mokslinę vertę, ragino ir toliau tęsti jų tyrimus bei šių rezultatus publikuoti ne tik lietuvių, bet ir užsienio kalbomis.

Specialistai iš Lenkijos taip pat apsilankė ir kituose reikšminguose Vilniaus bei Lietuvos archeologijos, istorijos ir kultūros paveldo objektuose, muziejuose bei galerijose. Valdovų rūmų muziejaus biblioteka pasipildė svečių atvežtomis Vavelio karališkosios pilies muziejaus mokslinėmis publikacijomis. Naujausius Valdovų rūmų muziejaus leidinius svečiai perduos Vavelio karališkosios pilies muziejaus bibliotekai.

Daug komplimentų sulaukė Valdovų rūmų muziejaus parengta ir Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje veikianti paroda „Tarp kasdienybės ir prabangos. Restauruoti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų archeologiniai radiniai“. Kolegos iš Krokuvos itin aukštai įvertino Valdovų rūmų muziejaus specialistų profesionalumą ir atliekamo darbo kokybę.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2011-08-09 Atnaujinta: 2011-08-11 11:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika