Į Meilės žygį Valdovų keliu: Vilnius – Krokuva

Rugpjūčio 8 d. 11 val. devyni raiteliai žemaitukų veislės žirgais išjos į „Meilės žygį Valdovų keliu“. Išlydėtuvės vyks prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų.

Projektas „Meilės žygis Valdovų keliu“ – tai naujas plačiai nuskambėjusio žygio „2 000 km istorijos“ iki Juodosios jūros organizatorių sumanymas.

Atidavę pagarbą Lietuvos didžiajai kunigaikštienei ir Lenkijos karalienei Barborai Radvilaitei prie jos kapo Vilniaus katedros požemyje, raiteliai drauge su palyda keliaus senuoju Jogailaičių keliu. Per aštuoniolika dienų jie ketina įveikti apie 1 000 kilometrų. Rugpjūčio 26 d. žygeiviai turėtų pasiekti Vavelio karališkąją rezidenciją Krokuvoje, kurioje palaidotas Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Augustas. 

Projekto sumanytojas Giedrius Klimkevičius teigia, kad kelionės tikslas – atgaivinti bendrą Lietuvos ir Lenkijos istoriją, prisiminti legendomis apipintą karališką Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilę bei dar kartą įrodyti, kad svarbiose kelionėse žeimaitukų veislės žirgai yra nepakeičiami.

2010 m. rudenį raitelių komanda šios veislės žirgais įveikė 2 000 kilometrų ir pasiekė Juodąją jūrą. Žemaitukai, savo patikimumą įrodę Vytauto Didžiojo laikais ne viename istoriniame mūšyje, yra unikalūs ir XXI amžiuje. Be galo ištvermingi, nereiklūs ir universalūs žirgai yra seniausia žinoma lietuviška žirgų veislė.

„Aš į žygį vėl išsiruošiau dėl žemaitukų veislės išsaugojimo. Pats keliausiu su žemaituke Žyga, kuri maudėsi ir Juodosios jūros bangose“, – teigė „Meilės žygyje Valdovų keliu“ josiantis Česlovas Marcinauskas iš Kernavės.

Kelionės „2 000 km istorijos“ metu išgarsėjo šuo mišrūnas, pramintas Alšiu. Jis patvirtino savo veislės unikalumą. Jam vieninteliam iš komandos grįžus pavyko atsisėsti į Lietuvos premjero kėdę.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“

20240716

Pirmadienio vakarą sostinėje jungtiniu džiazo superžvaigždės Gregory Porterio ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertu atidarytas festivalis „Midsummer Vilnius“. Įspūdingi pasirodymai po atviru dangumi Valdovų rūmų didžiajame kieme šalies melomanų laukia artimiausias dvi savaites.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Publikuota: 2011-08-05 Atnaujinta: 2011-08-05 13:47
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika