Į Meilės žygį Valdovų keliu: Vilnius – Krokuva

Rugpjūčio 8 d. 11 val. devyni raiteliai žemaitukų veislės žirgais išjos į „Meilės žygį Valdovų keliu“. Išlydėtuvės vyks prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų.

Projektas „Meilės žygis Valdovų keliu“ – tai naujas plačiai nuskambėjusio žygio „2 000 km istorijos“ iki Juodosios jūros organizatorių sumanymas.

Atidavę pagarbą Lietuvos didžiajai kunigaikštienei ir Lenkijos karalienei Barborai Radvilaitei prie jos kapo Vilniaus katedros požemyje, raiteliai drauge su palyda keliaus senuoju Jogailaičių keliu. Per aštuoniolika dienų jie ketina įveikti apie 1 000 kilometrų. Rugpjūčio 26 d. žygeiviai turėtų pasiekti Vavelio karališkąją rezidenciją Krokuvoje, kurioje palaidotas Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Augustas. 

Projekto sumanytojas Giedrius Klimkevičius teigia, kad kelionės tikslas – atgaivinti bendrą Lietuvos ir Lenkijos istoriją, prisiminti legendomis apipintą karališką Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilę bei dar kartą įrodyti, kad svarbiose kelionėse žeimaitukų veislės žirgai yra nepakeičiami.

2010 m. rudenį raitelių komanda šios veislės žirgais įveikė 2 000 kilometrų ir pasiekė Juodąją jūrą. Žemaitukai, savo patikimumą įrodę Vytauto Didžiojo laikais ne viename istoriniame mūšyje, yra unikalūs ir XXI amžiuje. Be galo ištvermingi, nereiklūs ir universalūs žirgai yra seniausia žinoma lietuviška žirgų veislė.

„Aš į žygį vėl išsiruošiau dėl žemaitukų veislės išsaugojimo. Pats keliausiu su žemaituke Žyga, kuri maudėsi ir Juodosios jūros bangose“, – teigė „Meilės žygyje Valdovų keliu“ josiantis Česlovas Marcinauskas iš Kernavės.

Kelionės „2 000 km istorijos“ metu išgarsėjo šuo mišrūnas, pramintas Alšiu. Jis patvirtino savo veislės unikalumą. Jam vieninteliam iš komandos grįžus pavyko atsisėsti į Lietuvos premjero kėdę.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Seminaras-diskusija „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“

20240930

Penktadienį, 2024 m. spalio 4-ąją, Valdovų rūmų muziejus kviečia į neįprastą, bet itin aktualų seminarą-diskusiją „Disleksijos labirintuose: ar istorija gali padėti suprasti ir įveikti mokymosi sutrikimus“. Bus prisimenami ir valdovai, ieškomi atsakymai į klausimus, nuo kada ir kurie Lietuvos valdovai mokėjo skaityti, ar kurie nors iš jų galėjo turėti disleksiją?

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

Publikuota: 2011-08-05 Atnaujinta: 2011-08-05 13:47
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika