Valdovų rūmų muziejus parėmė Lietuvos bibliotekas

Aktyvią leidybinę veiklą plėtojantis bei svarbius mūsų šalies paveldo klodus ir užsienyje saugomą unikalią lituanistinę medžiagą pristatantis Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ne tik aktyviai dalyvavo ką tik praūžusioje Vilniaus knygų mugėje, bet ir, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai sutikus, dalį savo leidinių perdavė didžiausioms Lietuvos bibliotekoms, įsikūrusioms Vilniuje ir kituose šalies regionuose.

Su pagrindinėmis Vilniaus bibliotekomis – Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka ir Vilniaus universiteto biblioteka – Valdovų rūmų muziejus glaudžiai bendradarbiauja, rengia bendrus parodinius bei leidybinius projektus. Todėl dalijimasis leidiniais su šiomis nacionalinės svarbos bibliotekomis jau turi tradiciją.

Pastaruoju metu į Valdovų rūmų muziejų dėl galimybės gauti jo leidinių kreipėsi ir apskričių viešosios bibliotekos – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka.

Suderinus su Kultūros ministerija, visoms šioms nacionalinėms ir regioninėms Lietuvos bibliotekoms perduota daugiau kaip 200 įvairių Valdovų rūmų muziejaus leidinių. Bibliotekos labiausiai pageidavo gauti Vilniaus universiteto klasikinės filologijos profesorės Eugenijos Ulčinaitės parengtą knygą „Kalbų varžybos. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų sveikinimai“, Valdovų rūmų muziejaus darbuotojų kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais parengtą albumą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Vilniaus Žemutinėje pilyje“ bei tarptautinių parodų „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos“, „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“ ir „Liublino unija ir jos epocha Jano Mateikos kūryboje“ katalogus.

Valdovų rūmų muziejus taip pat dalijasi leidiniais su kitais Lietuvos muziejais, universitetais. Valstybės reprezentacijos tikslais Valdovų rūmų muziejaus leidinių buvo perduota ir Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos kariuomenei.

Tokiu būdu net ir ekonominės krizės sąlygomis Lietuvos bibliotekų skaitytojams sudaromos sąlygos susipažinti su naujausia kultūros paveldą pristatančia literatūra, o su Lietuvos praeitimi ir išsaugotomis vertybėmis turi galimybę susipažinti ir aukšti užsienio svečiai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2011-02-28 Atnaujinta: 2011-09-22 08:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika