Valdovų rūmų muziejus parėmė Lietuvos bibliotekas

Aktyvią leidybinę veiklą plėtojantis bei svarbius mūsų šalies paveldo klodus ir užsienyje saugomą unikalią lituanistinę medžiagą pristatantis Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ne tik aktyviai dalyvavo ką tik praūžusioje Vilniaus knygų mugėje, bet ir, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai sutikus, dalį savo leidinių perdavė didžiausioms Lietuvos bibliotekoms, įsikūrusioms Vilniuje ir kituose šalies regionuose.

Su pagrindinėmis Vilniaus bibliotekomis – Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka ir Vilniaus universiteto biblioteka – Valdovų rūmų muziejus glaudžiai bendradarbiauja, rengia bendrus parodinius bei leidybinius projektus. Todėl dalijimasis leidiniais su šiomis nacionalinės svarbos bibliotekomis jau turi tradiciją.

Pastaruoju metu į Valdovų rūmų muziejų dėl galimybės gauti jo leidinių kreipėsi ir apskričių viešosios bibliotekos – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka.

Suderinus su Kultūros ministerija, visoms šioms nacionalinėms ir regioninėms Lietuvos bibliotekoms perduota daugiau kaip 200 įvairių Valdovų rūmų muziejaus leidinių. Bibliotekos labiausiai pageidavo gauti Vilniaus universiteto klasikinės filologijos profesorės Eugenijos Ulčinaitės parengtą knygą „Kalbų varžybos. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų sveikinimai“, Valdovų rūmų muziejaus darbuotojų kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais parengtą albumą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Vilniaus Žemutinėje pilyje“ bei tarptautinių parodų „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos“, „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“ ir „Liublino unija ir jos epocha Jano Mateikos kūryboje“ katalogus.

Valdovų rūmų muziejus taip pat dalijasi leidiniais su kitais Lietuvos muziejais, universitetais. Valstybės reprezentacijos tikslais Valdovų rūmų muziejaus leidinių buvo perduota ir Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos kariuomenei.

Tokiu būdu net ir ekonominės krizės sąlygomis Lietuvos bibliotekų skaitytojams sudaromos sąlygos susipažinti su naujausia kultūros paveldą pristatančia literatūra, o su Lietuvos praeitimi ir išsaugotomis vertybėmis turi galimybę susipažinti ir aukšti užsienio svečiai.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovykla vaikams „Karūnos akademija“ sugrįžta!

20240523

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams! Kviečiame jus į penkių dienų nuotaikingą pažintinę kelionę. Joje, padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams – archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams, – susipažinsime su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. Aiškinsimės, ką iš tiesų sapnavo Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir kodėl jis nešiojo kepurę, kodėl Gedimino pilį pastatė Vytautas, kokia kalba kalbėjo Aleksandras Jogailaitis ir kodėl jį bei jo žmoną sutuokė skirtingi dvasininkai, sužinosime, ką Žygimantas Augustas vadino Sibile ir Grifu bei kam priklausė Vladislovo Vazos širdis? Ir ne tik tai – stovyklautojų laukia dar daug įdomybių ir pramogų ne tik muziejuje, bet ir už jo ribų.

Plačiau

Publikuota: 2011-02-28 Atnaujinta: 2011-09-22 08:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika