Publikuota 20260703
„Liepos 6-oji – tai ypatingas laiko tiltas, jungiantis didingą mūsų praeitį su dabartimi. Šiandien esame kartu su tais, kurie šimtmečiais kūrė ir gynė Lietuvą, o atgimusiuose Valdovų rūmuose – vieta, kurioje saugoma mūsų valstybingumo šerdis, ši diena dovanojama mūsų lankytojams: mes plačiai atveriame vartus ir kviečiame Jus kartu švęsti Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną.
Valdovų rūmų muziejaus skliautai, autentiški mūrai ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinės relikvijos yra gyvas įrodymas, kad mūsų laisvės troškimas per amžius išliko nesunaikinamas. Gražios, prasmingos ir atradimų kupinos Valstybės dienos!“
Valdovų rūmų muziejaus generalinis direktorius
Dr. Vydas Dolinskas
Švęskime Valstybės dieną kartu Valdovų rūmuose
Užsukite praleisti laiko su šeima ir draugais. Muziejuje jūsų lauks:
- Bilieto kaina šventės dieną – tik 4 Eur, vaikai iki 7 metų ir žmonės su negalia įleidžiami nemokamai. Muziejus bus atidarytas nuo 10.00 iki 18.00 val.
- Atviros kūrybinės dirbtuvės, kuriose patys galėsite susikurti istorinius valstybės suvenyrus.
- Nemokamos teminės ekskursijos, atveriančios valdovų paslaptis bei svarbiausius valstybingumo ženklus.
- Išskirtinis spektaklis – ypatingas Justino Marcinkevičiaus dramos-poemos „Mindaugas“ šokio ir vaizdo pastatymas, sugrąžinantis mus į pačias valstybės ištakas (registracija baigta).
- Parodos, apie jas daugiau informacijos rasite čia.
Pažinkime savo praeitį per gyvas patirtis, o vakare, 21.00 val., Valdovų rūmų Didžiajame kieme susijunkime bendrai „Tautiškai giesmei“, kuri nuskambės aplink visą pasaulį.