Muziejaus leidiniai

Katalogai

NErūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

 • Išleidimo metai:2024
 • Kaina:25.00
Tarptautinės parodos „NErūpestingas amžius. Vaikystė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ kataloge pristatomi parodoje eksponuoti beveik 300 objektų: portretų, medalių, grafikos darbų ir piešinių, vaikiškų drabužių ir aksesuarų, žaislų ir ginklų bei kitų su vaikyste susijusių artefaktų. Katalogo skaitytojai atpažins universalius, nepriklausomai nuo epochos vaikų gyvenime svarbius daiktus: kūdikio priežiūros reikmenis, baldelius, žaislus, knygeles, be kurių neužaugo nė viena karta.

Plačiau

Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos

 • Išleidimo metai:2023
 • Kaina:20.00
Vilniaus – amžinosios Lietuvos sostinės – 700 metų sukakties proga vilniečiams ir sostinės svečiams ukrainiečiai padovanojo Europos tapybos šedevrų parodą iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos. Su Ukraina Lietuvą sieja gilūs istoriniai saitai, primenantys Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos laikus.
 
Kataloge, skirtame parodai „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“, pristatomi 33 tapybos šedevrai, eksponuoti Valdovų rūmų muziejuje iš pagrindinių Lvivo galerijos padalinių, įsikūrusių Potockių ir Lozinskių rūmuose. Valdovų rūmų muziejaus dailės ekspertai papildė informaciją apie paveikslus, juos gretindami su kitais pasaulio šedevrais ir kita naujausių tyrimų medžiaga.

Plačiau

Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje

 • Išleidimo metai:2023
 • Kaina:35.00
Tarptautinės parodos katalogas „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“ pristato neįkainojamą Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto gobelenų kolekciją iš Vavelio karališkosios pilies. Žygimanto Augusto gobelenų kultūrinė vertė yra stulbinanti, o šios kolekcijos istorinis palikimas turi didžią simbolinę reikšmę. Žygimanto Augusto gobelenų kolekcija pasaulinę šlovę pelnė dėl biblinių gobelenų, kurių seniausias rinkinys pirmą kartą paminėtas 1553 m. XVI a. pabaigoje kolekcija išaugo iki 160 kūrinių ir tapo didžiausiu gobelenų rinkiniu, kada nors užsakytu vieno užsakovo.
 

Plačiau

Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai

 • Išleidimo metai:2023
 • Kaina:5.00
2006–2007 ir 2014–2015 m. vykdant archeologinius tyrimus Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų rytinio korpuso šiauriniame priestate, apatiniame kultūrinio klodo sluoksnyje, buvo rasta medinio, ūkinės paskirties pastato (tikėtina, svirno) fragmentų ir daug įvairių smulkių archeologinių radinių, datuojamų XIII a. antra puse. Šie vertingi radiniai buvo pristatyti specialioje Valdovų rūmų muziejaus parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“.

Plačiau

Filius vero unicus... Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai

 • Išleidimo metai:2022
 • Kaina:10.00
Tai tarptautinės vieno šedevro parodos „Filius vero unicus... Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai“, pristatytos Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose 2022 m. balandžio 8 – birželio 5 d., bendradarbiaujant Valdovų rūmų muziejui, Vavelio karališkajai piliai – Valstybiniams meno rinkiniams (Krokuva, Lenkija) ir Adomo Mickevičiaus institutui (Varšuva, Lenkija), katalogas.

Plačiau

Lietuva ir Bavarija. Dinastinė vedybų politika ir valstybiniai ryšiai

 • Išleidimo metai:2021
 • Kaina:25.00
eidinys skirtas Lietuvos ir Bavarijos istoriniams ir dinastiniams ryšiams XV– XVIII amžiuje. Itin išsamiai analizuojami vedybiniai ryšiai, nes keturios Lietuvos ir Lenkijos valdovų (Jogailaičių, Vazų, Sobieskių ir Vetinų (Wettin)) dinastijų princesės bei viena iš Radvilų giminės kilusi kunigaikštytė buvo ištekėjusios už Bavarijos valdovų Vitelsbachų (Wittelsbach). Leidinio pirmoje dalyje publikuojami keturi įvadiniai straipsniai, kuriuose aptarti Lietuvos ir Bavarijos istoriniai, politiniai, dinastiniai ir meniniai ryšiai XV–XVIII amžiuje. 

Plačiau

smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika