Liublinas – Lietuvos ir Lenkijos unijos miestas

Išleidimo metai:
2019
Tipas:
Katalogai
Tiražas išparduotas

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų parodų katalogai, XXI tomas

Tai tarptautinės parodos „Liublinas – Lietuvos ir Lenkijos unijos miestas“, vykstančios 2019 m. liepos 6 – lapkričio 24 d. Valdovų rūmuose, katalogas. Šioje parodoje bei kataloge kartu su vienu žymiausių ir įspūdingiausių Jano Mateikos paveikslų „Liublino unija“ rodoma ir šešios dešimtys XVII–XX a. istorinės tematikos meno kūrinių. Jie plačiau pristato Liublino miestą, garsų tiek 1569 m. liepos 1 d. pasirašyta Lietuvos ir Lenkijos unija, tiek įstabia architektūra, kitu meniniu paveldu ir istorija. Kataloge publikuojami šį paveldą plačiau pristatantys parodos organizatorių įvadiniai tekstai bei penki straipsniai.

Liublino unijos 450 metų sukakties proga rengiama tarptautinė paroda bei jos katalogas „Liublinas – Lietuvos ir Lenkijos unijos miestas“ yra puiki galimybė prisiminti vieną svarbiausių Vidurio ir Rytų Europos XVI a. politinių įvykių. Kartu atskleidžiamos istorinės Lietuvos ir Lenkijos politikos bei kultūros jungtys ir glaudūs, šimtmečius besiklostantys šių dviejų valstybių ir tautų ryšiai.

Visi katalogo tekstai (straipsniai ir parodos eksponatų aprašai) skelbiami trimis kalbomis: lietuvių, anglų ir lenkų.

Katalogo sudarytojai Andrzej Frejlich, Anna Hałata ir Bożena Kasperowicz

Tekstų autoriai Renata Bartnik, Vydas Dolinskas, Andrzej Frejlich, Marcin H. Gapski, Anna Hałata, Bożena Kasperowicz, Jūratė Kiaupienė, Katarzyna Mieczkowska,

Redaktorės Magdalena Janik, Laima Kunickytė, Ewa Kuszyk-Peciak, Liuda Skripkienė

Knygos dailininkas Karol Grzywaczewski

Vertėjai Gintarė Džiaugytė, Edita Gudišauskaitė, Marcin Michniowski, Živilė Mikailienė,

Beata Piasecka, Albina Strunga
Liublinas–Vilnius, 2019
212 p., iliustruota
Spausdino „Akapit“, Lublin, tiražas 400 egz. 

Publikuota: 2019-07-03 13:47 Atnaujinta: 2024-01-04 11:19
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika