Senoji Lietuva. Istorijos aktualijos

Autorius:
Mečislovas Jučas
Išleidimo metai:
2014
Kaina:
3.00
Tipas:
Studijos
Tiražas išparduotas

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų studijos, XIX tomas

Lietuvių istoriografijos klasiko, garsaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos tyrinėtojo, ilgamečio Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesoriaus, habilituoto humanitarinių mokslų daktaro Mečislovo Jučo mokslinių straipsnių rinkinyje „Senoji Lietuva“ skelbiamose publikacijose aptariami, autoriaus manymu, trys esminiai, pereinamieji Lietuvos istorijos laikotarpiai: 1) iš pagonybės į krikščionybę, siekiant atsakyti į klausimą, kodėl Lietuvoje vėlavo krikščionybė (IX–XII a.); 2) laikotarpis, kada ir kaip Lietuvos vadovai atidavė valdžią kilmingiesiems, arba politinei lietuvių tautai (XIII–XIV a.); 3) moderniosios lietuvių tautos ištakos ir raida (XV–XXI a.).

Dalis knygoje publikuojamų straipsnių jau anksčiau buvo skelbta mokslo žurnaluose ir periodinėje spaudoje, tačiau jie išsibarstę ir sunkiai prieinami platesniam skaitytojų ratui. Specialiai šiam leidiniui straipsniai buvo pataisyti ir papildyti. Kita publikacijų dalis parašyta naujai. Kaip visada, autorius originaliai ir autentiškai, remdamasis pirminiais šaltiniais ir istoriografijos išvadomis, formuluoja svarbiausius Lietuvos istorinės raidos klausimus ir stengiasi pateikti argumentuotą savo nuomonę. Knygoje įdomių ir aktualių Lietuvos istorijos problemų bei siužetų atras tiek profesionalus istorikas, tiek studentas arba mokinys, kiekvienas, besidomintis savo krašto praeitimi, valstybės ir tautos būtimi.

Redaktorė Ilona Čiužauskaitė 
Leidybos koordinatorė Laima Kunickytė 
Iliustracijas parinko Marijus Uzorka
Dizaineris ir maketuotojas Saulius Marteckas 
Už pagalbą rengiant knygą leidėjai nuoširdžiai dėkoja prof. dr. Rimvydui Petrauskui ir doc. dr. Mintautui Čiurinskui 

Išleido Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Partneris Lietuvos dailės muziejus
Vilnius, 2014
158, [1] p., iliustruota
Spausdino UAB „Standartų spaustuvė“
Tiražas 600 egz. ISBN 978-609-8061-27-7


ĮSIGYTI LEIDINĮ

Publikuota: 2014-05-16 09:22 Atnaujinta: 2024-01-04 11:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika