Koncertas „In furore“

Renginio data: 2025m.Kovo0323 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

LINA DAMBRAUSKAITĖ (sopranas)
DIMITRIS KARAKANTAS (smuikas)
CAPPELLA CONCERTANTE VILNENSE

Programoje – Antonio Vivaldi,  Johanno Christopho Bacho,  Francesco Geminiani kūriniai.

„Cappella Concertante Vilnense“ suburtas bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi ir jungia Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro artistus, kurie domisi Baroko muzika bei senosios muzikos atlikimo tradicijomis ir yra anksčiau koncertavę kaip įvairių kamerinių ansamblių nariai ar solistai.
Kūrybinė LNOBT ir Valdovų rūmų muziejaus bendrystė nėra atsitiktinė ir turi aiškų istorinį pagrindą. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje XVII a. ketvirtajame–penktajame dešimtmetyje – taigi anksčiau nei tokiuose metropoliuose kaip Paryžius ar Londonas – buvo pastatytos pirmosios Lietuvoje operos (dramma per musica). Nors partitūrų neišliko, manoma, kad jas sukūrė garsus italų kompozitorius, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vladislovo Vazos kapelos vadovas Markas Skakis (Marco Scacchi). Jo vardu pavadinto festivalio, kurį rengia Valdovų rūmų muziejus, koncerte 2022 m. pavasarį ir debiutavo šis kolektyvas.
Orkestro pavadinimas – „Cappella Concertante Vilnense“. Žodžiu cappella dažnai apibūdinami konkrečiai vietai priklausantys muzikiniai kolektyvai, concertante pabrėžia, kad kiekvienas ansamblio narys gali pasirodyti ir kaip solistas, o tai itin svarbu Baroko muzikoje, na, o vilnense – senoviniu stiliumi sulotynintas mūsų sostinės vardas.
 
Dimitris Karakantas gimė 1987 m. Larisoje (Graikija). Baigė Vienos muzikos ir scenos menų universitetą (G. Pichlerio ir J. Mądroszkiewicz kl.), vėliau tęsė barokinio smuiko studijas Veimaro Ferenco Liszto muzikos akademijoje ir Zalcburgo Mocarteumo universitete (pas M. Seiler).
D. Karakanto grojimo stilių apibūdina vienas žodis – universalumas. Siekdamas savo repertuare nutiesti kuo ilgesnius muzikinius tiltus, jis susieja klasikinės muzikos ištakas su modernumu.
Atidus instrumentų pasirinkimas – nuo senovinių iki šiuolaikinių, grakštus šiuolaikinės ir populiariosios muzikos jungimas su ankstyvosiomis Baroko kompozicijomis – visa tai įkūnyta dinamiškose, energingose šio smuikininko interpretacijose.
Daugelio savo šalies ir tarptautinių konkursų pirmosios premijos laureatas D. Karakantas kaip solistas koncertuoja žymiausiose pasaulio koncertų salėse su įvairiais Baroko ir šiuolaikiniais orkestrais. Nuo 2015 m. jis yra „Salzburger Konzertgesellschaft“ ir K. Hillerio vadovaujamo kolektyvo „Orchester 1756“ meno vadovas, solistas ir koncertmeisteris. 2018 m. įkūrė jaunimo orkestrą „Nuovo Barocco“. Jau debiutiniame sezone šis ansamblis koncertavo daugelyje šalių ir dalyvavo ne viename reikšmingame festivalyje. D. Karakantas yra įrašęs kūrinių su Austrijos, Graikijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Taivano radiju, išleidęs keletą kompaktinių diskų.
D. Karakantas griežia šiuolaikiniais ir senoviniais P. A. Testore’ės, M. Pichlerio ir U. Eberle’ės instrumentais.
 
Lina Dambrauskaitė – jaunosios kartos sopranas. Ji yra jau sulaukusi pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio teatruose bei koncertų salėse. Solistė dainavimo meno Lietuvoje mokėsi pas Sigutę Stonytę, o vėliau pakėlė sparnus į Londono ir Ciuricho teatrus. Tarp Linos sukurtų vaidmenų – Semelė (G. F. Händelio kūrinys „Semelė“), Zerlina (W. A. Mozarto „Don Žuanas“), Laputė (L. Janáčeko „Laputės gudruolės nuotykiai“) su „Royal Academy Opera“, Papagena (W. A. Mozarto „Užburtoji fleita“), Ksenija (M. Musorgskio „Borisas Godunovas“), Primadona (G. Donizetti „Tegyvuoja mama!“) Ciuricho operos teatre. Ji taip pat dažnai kviečiama atlikti solo partijas įvairiuose sakralinių ir simfoninių kūrinių pastatymuose, solistė koncertavo su „La Scintilla“, „The Dunedin Consort“, Birmingamo miesto simfoniniu orkestrais. 2022 m. kovo mėnesį L. Dambrauskaitė buvo įvertinta Auksiniu scenos kryžiumi už Sofi vaidmenį R. Strausso „Rožės kavalieriuje“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Mari G. Donizetti „Pulko dukroje“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).
Publikuota: 2025-02-26 09:14 Atnaujinta: 2025-02-28 15:20
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika