Publikuota 20240827
Renginio data: 2024m.Rugsėjo0907 d.10:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2024-09-07
Prisimindamas 1636 m. rugsėjo 4 d. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru! Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikininame pasivaikščiojime operos keliais Vilniuje, o šio žanro gurmanai galės stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio ir vienos ankstyvųjų W. A. Mozarto operų – „Karalius piemuo“ koncertinį atlikimą.
RENGINIŲ PROGRAMA
Muzikinis pasivaikščiojimas operos keliais Vilniuje
Pradžia – Valdovų rūmų Didžiajame kieme
Dvi talentingos operos dainininkės – Emilija Finagėjevaitė ir Charlotte Kilsch – kviečia į unikalų muzikinį pasivaikščiojimą, kurio metu pristatys operos fenomeno istoriją Vilniuje. Lankysimės tose vietose, kuriose skirtingais amžiais buvo rodomos įvairių laikotarpių operos. Kiekviena stotelė bus kupina įdomių pasakojimų ir istorijų, susijusių su operomis, jų kūrėjais bei atlikėjais.
Renginiai nemokami, vietų skaičius ribotas. Maloniai prašome registruotis iš anksto:
Organizatoriai – Valdovų rūmų muziejus ir VšĮ „Naujoji opera“
14.00-15.00
Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas
Tarptautinį edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį pradėsime edukacinio leidinio vaikams „Garsų žemėlapis“ (autoriai – Beatričė Baltrušaitytė ir animacijos studijos „Meinart“ kūrėjai) pristatymu. Šis žemėlapis supažindins su rūmuose esančiais senaisiais muzikos instrumentais, o paklausyti jais atliekamos Viduramžių, Renesanso ir Baroko muzikos kūrinių pakvies senosios muzikos atlikėjai, Lietuvos muzikos ir meno mokyklų mokiniai bei mokytojai.
Įėjimas su edukacinio užsiėmimo bilietu.
15.00–17.50
Francesco Sacrati (1605–1650)
LA FINTA PAZZA
2022 m. įrašas iš Karališkosios Versalio koplyčios
Režisierius Jean-Yves Ruf
Scenografė Laure Pichat
Kostiumų dizainerė Claudia Jenatsch
Šviesų dailininkas Christian Dubet
Solistai: Mariana Flores, Filippo Mineccia, Gabriel Jublin, Valerio Contaldo, Alejandro Meerapfel, Norma Nahoun, Kacper Szelążek, Marcel Beekman, Salvo Vitale, Julie Roset, Alexander Miminoshvili, Fiona McGown, Ruben Ruf
Karališkosios operos orkestras (Orchestre de l'Opéra Royal)
Dirigentas Leonardo García Alarcón
Opera atliekama italų kalba, su angliškais subtitrais
Ši opera pirmą kartą buvo parodyta 1641 m. Venecijoje, o 1645 m. kardinolas Mazarinas pakvietė italų trupę palinksminti septynmetį Liudviką XIV. Kūrinys iš karto sulaukė didelės sėkmės, iš dalies dėl įspūdingų baletų, kuriuose dalyvavo papūgos, stručiai ir meškos, bet vėliau buvo beveik pamirštas. Praėjus trims šimtmečiams, 1983 m. atradus vienintelę išlikusią partitūrą, visuomenė susidomėjo jos muzikine kalba ir panašumu į Klaudijaus Monteverdžio „Popėjos karūnavimą“.
Siužetas paremtas pasakojimu apie Trojos karą „Achilas Skyro saloje“. Tai tipiškas itališkosios Baroko operos pavyzdys: Achilas, norėdamas išvengti karo, slapstosi pas savo meilužę Deidamiją, persirengusią princese. Pora, kurią puikiai suvaidino Mariana Flores ir Filippo Mineccia, gyvena idiliškoje aplinkoje, kol Odisėjas ir Diomedas (juos scenoje įkūnijo žavūs Gabrielis Jublinas ir Valerio Contaldo) pareikalauja, kad Achilas prisijungtų prie graikų kariuomenės, o tai priveda Deidamiją prie beprotybės.
Renginys nemokamas, maloniai prašome registruotis iš anksto
18.00–19.30
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Opera KARALIUS PIEMUO (Il re pastore)
Seohee Kim (sopranas) – Amintas, piemuo, teisėtas Sidono sosto paveldėtojas
Zhi Xin Zhou (sopranas) – Elisa, Aminto sužadėtinė
Yo Otahara (sopranas) – Tamirė, pabėgusi princesė, tirono Stratono dukra, Agenoro sužadėtinė
Ariel Hernández-Roque (tenoras) – Makedonijos karalius
Zi Hao Ye (tenoras) – Agenoras, Sidono didikas, Tamirės sužadėtinis
BALTIC MOZART CONSORT
Dirigentas ir muzikos vadovas Christian Frattima
Dirigentas ir muzikos vadovas Christian Frattima
Opera „Karalius piemuo“, pagal Pietro Metastasio libretą, pirmą kartą atlikta 1775 m. Zalcburge erchercogo Maksimiliano Pranciškaus vizito proga.
Dviejų veiksmų operoje pasakojama apie Elisą ir jos mylimąjį Amintą, piemenį, kurie yra įsimylėję ir tiki, kad karas tarp karaliaus Aleksandro ir Sidono tirono Stratono nepaveiks jų meilės. Aleksandras, nuvertęs Stratoną, ieško teisėto Sidono įpėdinio ir mano, kad tai gali būti Amintas. Aleksandras siūlo Amintui tapti karaliumi, tačiau Amintas nori likti piemeniu. Galiausiai Aleksandras leidžia Amintui vesti Elisą, o Tamirė ir Agenoras taip pat susituokia.
Renginys nemokamas, maloniai prašome registruotis iš anksto