Ekskursija „Matoma ir nematoma XIII a. pab. – XV a. Vilniaus pilis“

Renginio data: 2024m.Birželio0614 d.16:00 - 17:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų muziejus
Valdovų rūmų muziejaus archeologai pristato Europos archeologijos dienų programą ir kviečia į ekskursijas, atskleisiančias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinėje Vilniuje stovėjusios svarbiausios pilies istoriją ir jos paslaptis.
Ekskursijoje Valdovų rūmų muziejuje ieškosime savo valstybės, savo sostinės, savo religijos ženklų. Prisiminsime vienintelį Lietuvos karalių Mindaugą, legendinį Vilniaus įkūrėją didįjį kunigaikštį Gediminą ir Žalgirio mūšio nugalėtojus bei ilgiausiai valdžiusį Lietuvos didįjį kunigaikštį Kazimierą Jogailaitį.
Ekskursijoje kartu apžiūrėsime išlikusius autentiškus mūrus Valdovų rūmų muziejaus požemyje, supažindinsime su Vilniaus Žemutinės pilies tyrimais, papasakosime ne tik šiandien matomų pastatų istorijas, bet ir kur po žeme slepiasi kadaise buvę svarbūs pastatai.
Esant palankiam orui, dalis ekskursijos vyks atvirame lauke, keliaujant Žemutinės pilies teritorija.
 
Ekskursijas ves Valdovų rūmų muziejaus Archeologijos ir architektūros tyrimų skyriaus archeologai Egidijus Ožalas ir Gintautas Striška.
 
Ekskursija nemokama, tačiau prašome registruotis.
 
Renginys yra Europos archeologijos dienų programos dalis. Renginių programos ieškokite adresu www.lnm.lt/ead. Europos archeologijos dienų
organizatoriai – Lietuvos nacionalinis muziejus, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Lietuvos archeologijos draugija, Kultūros paveldo departamentas, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas.
 
Publikuota: 2024-05-20 11:18 Atnaujinta: 2024-06-14 08:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika