„Opera po žvaigždėmis“

Renginio data: 2024m.Liepos0725 d.21:00 - 23:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
2024 metais į „Midsummer Vilnius“ sugrįžta festivalio puoselėjamas ir klausytojų pamiltas formatas – „Opera po žvaigždėmis“.
 
Liepos 25-osios vakarą – neblėstanti šimtmečių meilės istorija – Georgeso Bizet opera „Carmen“. Jos ištraukas atliks vienas talentingiausių Lietuvos operos solistų Edgaras Montvidas drauge su kviestiniais vakaro svečiais ir Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru.
 
„Opera po žvaigždėmis“ – ypatingas reginys, kurį verta patirti bent kartą gyvenime. Aistringi operos mylėtojai kasmet keliauja šimtus kilometrų, kad galėtų išgirsti unikalius pastatymus įspūdingose erdvėse. Būtent tokią galimybę kuria festivalis „Midsummer Vilnius“, įsikūręs Vilniaus širdyje, po romantišku vasarvidžio dangaus skliautu.
 
Vienoje populiariausių pasaulio operų „Carmen“ vaizduojama moteris, beprotiškai trokštanti meilės, tačiau jos širdį yra užvaldžiusi manija ir pavydas. Ispaniškų motyvų įkvėpta G. Bizet partitūra kunkuliuoja aistra gundančiomis melodijomis, iš jų pačios žymiausios suskamba Habaneros ir Toreadoro arijose.
 
Solistas Edgaras Montvidas yra vienas garsiausių Lietuvos operos tenorų. Jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Virgilijaus Noreikos klasėje. Tarptautinė dainininko karjera įsibėgėjo, stažuojant Londono karališkojoje operoje „Covent Garden“ 2001–2003 metais. Čia jis atliko Alfredą Giuseppeʼės Verdi operoje „Traviata“, Arminijų „Plėšikuose“, Marčelą bei Laertą Ambroiseʼo Thomas operoje „Hamletas“, Fentoną G. Verdi operoje „Falstafas“. 2003–2006 m. buvo Frankfurto operos solistu.
 
Solistas yra sukūręs daugiau nei 40 vaidmenų. Juos atliko Anglijos nacionalinėje operoje, Karališkojoje operoje „Covent Garden“, Sinsinačio operoje, Santa Fė operoje, Olandijos nacionalinėje operoje, Provanso Ekso festivalyje, Ženevos, Frankfurto, Liono, Paryžiaus „Opéra-Comique“, Briuselio „La Monnaie“, Strasbūro ir kituose teatruose.
 
Edgaras Montvidas nėra retas svečias ir gimtojoje Lietuvoje, čia jis nuolat bendradarbiauja su LNOBT, VCO, koncertuoja su pagrindiniais šalies orkestrais, yra surengęs savo rečitalius pagrindiniuose šalies festivaliuose.
 
Už nuopelnus Lietuvai yra apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“, Kauno miesto savivaldybės apdovanojimu – Kauno burmistro Jono Vileišio medaliu. 2009 m. jam įteiktas „Auksinis scenos kryžius“ už Verterio vaidmenį operoje „Verteris“ (VCO) bei 2020 m. – už Alfredo vaidmenį operoje „Traviata“ (LNOBT). 2023 m. solistui įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.
 
Organizatorius – UAB „Fors event“
 
Publikuota: 2024-04-10 12:38 Atnaujinta: 2024-04-10 12:41
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika