Koncertas „Trylika žmogiškųjų būsenų“

Renginio data: 2024m.Kovo0322 d.18:00 - 19:15 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Christian Velasco Vázquez – barokinė gitara ir teorba
Emilė Ribokaitė – sopranas
 
Koncerto „Trylika žmogiškųjų būsenų“ programa yra paremta Baroko laikotarpiu tyrinėta muzikos bei emocijų santykio idėja. Muzikantai nuo seno ieškojo priemonių ir būdų, kaip galėtų emociškai paveikti, įtikinti klausytoją. Pasitelkiant muzikinę harmoniją, melodiją ar formą mėginta sukurti savotišką grandininę reakciją, kuri besiklausančiajam sukeltų įvairias emocines būsenas.
 
Šioje programoje atliekami kūriniai atspindi trylika skirtingų žmogaus būsenų – nuo teigiamų, kurias siekiame patirti kuo dažniau (džiaugsmas, pasitenkinimas ar žaismingumas), iki tokių, kurios daugeliui pažįstamos, bet dažnai bandoma jų išvengti (pavydas, sielvartas ar net įniršis). Ši įvairialypė muzikinė kelionė leis klausytojams labiau pažinti ne tik Baroko laikų pasaulėjautą, bet ir save. Nors bėgant amžiams pavadinimai bei sąvokos keitėsi, žmogaus jautrumas muzikai niekur nedingo.
 
Koncerte skambės José Marín, Gaspar Sanz, Honoré d’Ambruys, Sébastien Le Camus, Bellerofonte Castaldi, Henry Purcellm, Charles Coleman, Tarquinio Merula, Giovanni Girolamo Kapsperger, Barbara Strozzi, Claudio Monteverdi, Santiago de Murcia, Francesca Caccini kūriniai.
 
Koncertas nemokamas, bet dėl riboto vietų skaičiaus kviečiame registruotis.
 
Publikuota: 2024-03-06 15:36 Atnaujinta: 2024-03-20 14:34
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika