Tarkvinijus Merula – didysis Vazų dinastijos muzikos meistras

Renginio data: 2024m.Kovo0317 d.18:00 - 19:15 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2024-03-17
Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“
 
Renata Dubinskaitė – mecosopranas
Josue Melendez – cinkas
Davide Pozzi – klavesinas, vargonėliai
Rodrigo Calveyra – cinkas, išilginė fleita, meno vadovas
 
Vazų dinastijos valdomai Lietuvos ir Lenkijos valstybei XVII a. pirma pusė buvo išskirtinis kultūros klestėjimo laikotarpis – daugybė visoje Europoje žinomų muzikos meistrų užėmė aukščiausias pareigas Lietuvos ir Lenkijos muzikos pasaulyje. Italų kompozitorius, vargonininkas ir smuikininkas Tarkvinijus Merula (Tarquinio Merula, 1595–1665) buvo neabejotinai garsiausias ir įtakingiausias tarp šių meistrų. 1621–1626 m. jis dirbo valdovų rūmų ir bažnyčios vargonininku Žygimanto Vazos dvare. Iš karto po to T. Merula grįžo į Kremoną užimti garbingą maestro di capella vietą Kremonos katedroje.
 
Pasak kai kurių muzikologų ir ankstyvojo Baroko ekspertų, T. Merula atliko reikšmingą vaidmenį sukuriant daugelį ankstyvųjų Baroko muzikos formų, kurios galutinai susiformavo brandžiojo Baroko epochoje: kantata, arija, bažnytinė ir kamerinė sonata, variacijos ostinatinio boso pagrindu, simfonija. Jo muzika išsiskiria stilistine įvairove, virtuoziškumu, ekspresyvumu ir harmonijos eksperimentais.
 
Šioje programoje skamba arijos ir madrigalai vienam balsui bei instrumentinės kanconos dviem balsams, įskaitant ir populiariausias, labiausiai klausytojų mėgstamas T. Merulos kompozicijas.
 
Koncertas nemokamas, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus kviečiame registruotis iš anksto.
 
Publikuota: 2024-02-22 14:50 Atnaujinta: 2024-03-15 09:25
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika