Prof. Kazuhiko Sawados paskaita apie Bronislovą Pilsudskį

Renginio data: 2023m.Balandžio0425 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2023-04-25
Lenkijos Respublikos ambasada, Varšuvos universiteto Rytų Europos centro Vilniaus atstovybė ir Sulejuveko Juzefo Pilsudskio (Józef Piłsudski) muziejus kviečia į Saitamos universiteto (Japonija) profesoriaus Kazuhiko Sawados paskaitą „Bronislovas Pilsudskis Japonijoje“. Tai dvylikta paskaita iš ciklo „Vilniaus–Varšuvos kolokviumai“.
 
Prof. Kazuhiko Sawada yra vienas garsiausių Bronislovo Pilsudskio (Bronisław Piłsudski) gyvenimo ir veiklos tyrinėtojų. Jis beveik keturis dešimtmečius renka medžiagą apie šio garsaus etnologo pasiekimus. Profesorius į B. Pilsudskio gyvenimą žvelgia iš plačios perspektyvos, savo darbuose analizuoja šią asmenybę ne tik kaip unikalios Japonijos etninės grupės – ainų – tyrinėtoją. Jis apmąsto Zalave prasidėjusį B. Pilsudskio gyvenimo kelią. Žvelgia į jauną Bronislovą, dar Vilniaus gimnazistą, kuris imasi slaptos patriotinės veiklos. Nagrinėja Sankt Peterburgo studento, rusų revoliucionierių bendrininko, pasaulėžiūrą; tremtinio, kuris savo tragediją pavertė kilniu poelgiu – pagalba engiamiems žmonėms, laikyseną.
 
Garbingas svečias iš Japonijos taip pat pristatys B. Pilsudskį kaip redaktorių, rusų revoliucionierių ir japonų intelektualų draugą, muziejininką ir patriotą. K. Sawados tyrinėjimai apie B. Pilsudskio gyvenimą nesibaigia etnologo mirtimi 1918 metais. Profesorius apžvelgia tolesnę Bronislovo tyrinėtos nykstančios ainų šeimos istoriją. Be to, kalba apie tai, kad B. Pilsudskio surinkta etnografinė medžiaga atkuriama ir naudojama Japonijoje iki pat XX a. pabaigos ir šio amžiaus pradžios.
 
2021 m. sukako 120 metų nuo paskutinės didžiosios Bronislovo Pilsudskio ekspedicijos Sachalino ir Hokaido keliais ir takeliais. Minint šias metines Sulejuveko Juzefo Pilsudskio muziejus išleido į lenkų kalbą išverstą prof. Kazuhiko Sawados knygą „Pasakojimas apie Bronislovą Pilsudskį. Lenkas, vadintas ainų karaliumi“. Leidinys Japonijoje pasirodė 2019 metais (iš japonų kalbos vertė Barbara Słomka).
 
 
Susitikimą Vilniuje ves dr. Jadwiga Rodowicz-Czechowska. Ji yra Sulejuveko Juzefo Pilsudskio muziejaus direktoriaus pavaduotoja, buvusi Lenkijos Respublikos ambasadorė Tokijuje, žymi mokslininkė, tyrinėjanti japonų dramos ir teatro istoriją, teatrologė ir režisierė. Be kita ko, Adomo Mickevičiaus dramos „Vėlinės“ populiarintoja japonų teatro scenoje.
 
Susitikimas vyks anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.
Įėjimas į renginį nemokamas. 
Publikuota: 2023-04-17 14:54 Atnaujinta: 2023-04-17 14:55
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika