Orkestro „Cappella Concertante Vilnense“ koncertas

Renginio data: 2023m.Kovo0318 d.18:00 - 19:15 Visi renginiai
Aktualu iki 2023-03-19
Orkestras CAPPELLA CONCERTANTE VILNENSE
Programos vadovas Māris Kupčs (klavesinas) 
Dalyvauja IEVA SUMEJA (sopranas) ir ARŪNAS MALIUKAS (baritonas)
 
Programoje – Arcangelo Corelli, Antonio Vivaldi, George Frideric Handel, Heinrich Ignaz Franz Biber, Jean-Philippe Rameau kūriniai.
 
Sumanymas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įkurti baroko muzikos ansamblį kilo Sesto Quatrini tapus teatro operos meno vadovu. Bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi suburtas kolektyvas, jungiantis teatro simfoninio orkestro artistus, kurie domisi baroko muzika ir senosios muzikos atlikimo tradicijomis bei yra anksčiau aktyviai koncertavo kaip įvairių kamerinių ansamblių nariai ar solistai.
 
Kūrybinė LNOBT ir Valdovų rūmų muziejaus bendrystė nėra atsitiktinė ir turi aiškų istorinį pagrindą. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje XVII a. ketvirtajame – penktajame dešimtmetyje – taigi anksčiau nei tokiuose metropoliuose kaip Paryžius ar Londonas – buvo pastatytos pirmosios Lietuvoje operos (dramma per musica). Nors partitūrų neišliko, manoma, kad muziką joms parašė garsus italų kompozitorius, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didižiojo kunigaikščio Vladislovo Vazos kapelos vadovas Marco Scacchi. Jo vardu pavadinto festivalio, kurį rengia Valdovu rūmų muziejus, koncerte 2022 m. pavasarį ir debiutavo Cappella Concertante Vilnense.
 
Ansamblio pavadinimas – Cappella Concertante Vilnense. Žodis cappella dažnai apibūdina konkrečiai vietai priklausančius muzikinius kolektyvus, concertante pabrėžia, kad kiekvienas ansamblio narys gali pasirodyti ir kaip solistas, o tai itin svarbu baroko muzikoje, na, o vilnense – senoviniu stiliumi sulotynintas mūsų sostinės vardas.
 
Bilietai – 10, 15, 20 Eur (taikomi aptarnavimo mokesčiai)
Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.
Į koncertą prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.
 

 
Festivalį finansuoja
Publikuota: 2023-02-28 13:41 Atnaujinta: 2023-04-18 13:05
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika