Koncertas „Finalmente Buonamente“

Renginio data: 2023m.Kovo0310 d.18:00 - 19:15 Visi renginiai
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera
Aktualu iki 2023-03-11
Tarptautinis senosios muzikos ansamblis
CORDARIA (Šveicarija-Lietuva)
 
Katharina Haun, Indrė Kučinskaitė – cinkai
Vojtech Jakl, Ūla Kinder – barokiniai smuikai
Vilimas Norkūnas – vargonai, basso continuo
 
Programoje – Giovanni Battistos Buonamente, Dario Castello, Giovanni Battistos Fontanos, Claudio Monteverdi, Tarquinio Merulos, Biagio Marini, Giovanni Picchi ir kitų kompozitorių muzika.
 
Apie 1600-uosius Italijoje išsivysto daug naujų muzikos srovių, kurios praneša apie Baroko epochos pradžią. Po daugiabalsės Renesanso muzikos atsiranda paprastesnė harmoninė struktūra ir skaitmeninis bosas (generalbosas), emocija ir afektai muzikoje darosi svarbesni, prieš tai dominavusi griežta polifonijos kompozicijos taisyklių praktika sušvelnėja, o instrumentinė muzika tampa vis savarankiškesnė nuo vokalinės. Didieji šio naujojo laiko kompozitoriai – žymūs smuikininkai ir cinkistai, tokie kaip Dario Castello, Biagio Marini ar Giovanni Battista Fontana.
 
Ansamblio „Cordaria“ pristatomos programos ašis – pavyzdinis „naujosios“ instrumentinės muzikos atstovas Giovanni Battista Buonamente. Žymusis smuikininkas, sukūręs ir išleidęs ne vieną instrumentinės muzikos rinkinį, tapo šio žanro vystymosi, išsitęsusio per kelis dešimtmečius, liudininku ir dalyviu. Jo ir bendraamžių kompozitorių kūrybos metu ši savarankiška instrumentinė koncertinė muzika įsitvirtino ir pasiekė apogėjų.
 
Šio koncerto programos dėmesio centre – cinkas ir smuikas. Abu aukštieji (sopraniniai) soliniai instrumentai yra panašios tesitūros ir ankstyvojo Baroko muzikos repertuare jie abu atlieka didelį vaidmenį. Publikos šie instrumentai mėgstami dėl savo virtuoziškumo ir malonaus tembro, girdimo jiems patekus į gabių atlikėjų rankas.
 
Senosios muzikos ansamblis „Cordaria“ įkurtas 2018 m., jo branduolį sudaro Katharinos Haun ir Vilimo Norkūno muzikinė partnerystė. Ansamblis ne kartą koncertavo tarptautiniuose Marco Scacchi ir „Baroko pavasario“ Biržuose senosios muzikos festivaliuose, yra parengęs daug koncertinių programų, tarp jų – „A quattro canti“, „Gaudeamus omnes“, „Biagio Marini pėdomis“.
 

 
Bilietas 10 Eur (taikomi aptarnavimo mokesčiai)
Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.
Į koncertą prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.
 

 
Festivalį remia 
 
Publikuota: 2023-02-27 17:23 Atnaujinta: 2023-02-28 10:25
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika