Koncertas „Diminucijos valdovui Žygimantui Vazai“

Renginio data: 2023m.Kovo0321 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Aktualu iki 2023-03-22
AnsambliųCanto Fiorito ir La Justabendras projektas
Renata Dubinskaitė (mecosopranas) 
Rodrigo Calveyra, Josué Melendez (cinkai) 
Miguel Tantos Sevillano, Laura Agut (barokiniai trombonai) 
Fabio de Cataldo (bosinis barokinis trombonas) 
Maria Morozova (vargonėliai, klavesinas) 
 
XVIXVII a. sandūroje gyvavo labai įdomi muzikos atlikimo praktika, kurios esmė buvo improvizuoti prie užrašytos muzikos pridedant savitas fioritūras arba ornamentus. Ispanijoje tokie ornamentai buvo vadinami glosomis, Anglijoje divizijomis, o Italijoje, šios praktikos pirmtakėje, diminucijomis. Daugelis tuomečių kompozitorių rašė ir leido knygų su šių diminucijų pavyzdžiais ir paaiškinimais, kaip jos turi skambėti. Tarp svarbiausių tuo metu išleistų traktatų yra Silvestro Ganassi, Diego Ortizo, Girolamo Dalla Casos, Giovanni Bassano, Giovanni Battistos Bovicelli ir Francesco Rognoni publikacijos. 
 
F. Rognoni 1620 m. Milane paskelbtą veikaląSelva di varii passaggi dedikavo Lenkijos karaliui ir Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Žygimantui Vazai, tituliniame leidinio puslapyje įvardydamas Abiejų Tautų Respublikos valdovą Šventąja Lenkijos karališkąja didenybe (Alla Sacra Maestà del Re di Polonia).  
 
Ši knyga ypač svarbi šiandieninei mūsų muzikos atlikimo praktikai, nes yra viena iš nedaugelio XVIIa. išleistų knygų (daugelis jų buvo išleistos XVI a. antroje pusėje) ir padeda suprasti šių diminucijų raidą bei tikrąjį „naująjį stilių“, itališkai vadintą seconda prattica. 
 
Koncerte bus atliekami Giovanni Pierluigida Palestrinos, TomLuíso de Victórios, Giovanni Paolo Cimos, Simone Vesi, Oratio Tarditi ir Tarquinio Merulos kūriniai su improvizuotomis ir parašytomis diminucijomis pagal F. Rognoni Selva di varii passaggi“, taip pat kai kurie paties F.Rognoni kūriniai. 
 

 
Bilietai – 10, 15, 20 Eur (taikomi aptarnavimo mokesčiai)
Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.
Į koncertą prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.
 
Festivalį finansuoja 
Publikuota: 2023-02-21 15:09 Atnaujinta: 2023-03-17 15:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika