Diskusija „Laisvės kaina: kultūros vertybių apsauga karo Ukrainoje akivaizdoje“

Renginio data: 2023m.Vasario0216 d.15:00 - 16:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2023-02-16
Laisvės kaina – tai ne tik ant jos aukuro sudėtos gyvybės, sugriauti miestai, bet ir sunaikintos kultūros vertybės, kurių apsaugą konfliktų metu turėtų garantuoti tarptautiniai teisės aktai. UNESCO kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto metu konvencija ir jos protokolai, Hagos konvencija bei jos Antrasis protokolas buvo sukurti siekiant apsaugoti kultūros vertybes nuo sunaikinimo ar žalos joms padarymo. Ar agresorius ir barbaras žino apie tokius tarptautinius susitarimus, ar bent kiek paiso jų nuostatų Ukrainoje?
 
Kokią žalą jau patyrė Ukraina, kovodama už laisvę, ir kokiomis priemonėmis stengiamasi apsaugoti Europos kultūros paveldą bei nacionalines kultūros vertybes? Kaip Ukrainos muziejai išgyvena karo sąlygomis? Apie šiuos ir kitus su kultūros paveldo išsaugojimu susijusius klausimus kalbėsis Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos generalinis direktorius Tarasas Vozniakas, Lvivo istorijos muziejaus direktorius dr. Romanas Čmelikas ir Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. Renginį moderuos Valdovų rūmų muziejaus Parodų ir leidybos skyriaus vedėjas Marijus Uzorka.
 
Diskusijos metu bus pristatyta tarptautinė paroda „Lvivas sveikina Vilnių. Europos tapybos šedevrai iš Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos“. 
 
Diskusijos dalyviai: Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos direktorius Taras VOZNIAK, Lvivo istorijos muziejaus direktorius dr. Roman ČMELIK, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas DOLINSKAS.

Diskusiją moderuos Valdovų rūmų muziejaus Parodų ir leidybos skyriaus vedėjas Marijus UZORKA.
 
Po renginio kviečiame apžiūrėti šią parodą.
Publikuota: 2023-02-09 14:51 Atnaujinta: 2023-02-09 14:53
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika