Paskaita „Gedimino miesto aušra ekofaktiniais duomenimis“

Renginio data: 2023m.Kovo0323 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2023-03-24
Ekofaktai – tai organinės su žmogaus veikla praeityje susijusios liekanos, leidžiančios susieti žmonių paliktus artefaktus su tam tikroje vietovėje vykusiomis veiklomis, buitimi, gamtine aplinka, bei rekonstruoti praeities gyventojų mitybą ir jos diachroninę kaitą. Pranešimo tikslas yra pristatyti naujausius ekofaktinės medžiagos tyrimus iš Žemutinės ir Aukštutinės pilių teritorijų. Šiuo metu archeologų surinkta ir tiriama ekofaktinė medžiaga siekia laikus nuo šios teritorijos pirminio apgyvendinimo dar bronzos amžiuje iki pat miesto kūrimosi aušros XIII–XIV amžiais. Pranešime bus kalbama apie agrarinės sistemos kaitą ir aptariama, kaip kultūrinių augalų bioįvairovės augimas, matomas Vilniaus miesto kūrimosi priešaušriu, galėjo turėti įtakos paties miesto kūrimuisi. 

Didelis dėmesys bus skiriamas ir ekofaktinės medžiagos tyrimams iš seniausio Vilniaus medinio pastato teritorijos, aiškinantis jo paskirtį bei aptariant unikalų organinės medžiagos išlikimą.

Per paskaitą bus pristatyta ekofaktinių tyrimų įvairovė Žemutinės ir Aukštutinės pilių teritorijoje makroskopiniu bei mikroskopiniu lygmenimis, siekiant parodyti, kiek daug šie tyrimai gali prisidėti menant dar neįmintas Vilniaus praeities paslaptis.
 
Paskaitą skaitys dr. Giedrė Motuzaitė-Matuzevičiūtė-Keen (Lietuvos istorijos institutas)
 
Pasibaigus renginiui klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą
Publikuota: 2023-01-20 15:31 Atnaujinta: 2023-03-23 14:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika