Valdovų rūmų muziejaus audiogido ukrainiečių kalba pristatymas

Renginio data: 2022m.Gruodžio1215 d.17:00 - 18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2022-12-15
Renginio tipas:
Ekspozicijų atnaujinimai
Renginio tipo nr.:
8

Ukrainos pirmosios ponios Olenos Zelenskos iniciatyva Valdovų rūmų muziejuje 2021 m. pradėtas įgyvendinti sumanymas parengti audiogidą ukrainiečių kalba. Audiogidas yra pirmasis skaitmeninis Muziejaus ekspozicijų pristatymas ukrainiečių kalba.

Gruodžio 15 d. 17 val. vyksiantį iniciatyvos pristatymo renginį sveikins Ukrainos ir Lietuvos pirmosios ponios Olena Zelenska ir Diana Nausėdienė, taip pat dalyvaus Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, Lvivo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos direktorius Tarasas Vozniakas, žurnalistas, organizacijos „Stiprūs kartu“ vadovas Edmundas Jakilaitis, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas, muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja, audiogido projekto vadovė Lirija Steponavičienė. Renginys vyks lietuvių ir ukrainiečių kalbomis su sinchroniniu vertimu į anglų kalbą. Dalyvaus atlikėjai iš Ukrainos.

Projektas įdiegti audiogidus ukrainiečių kalba žymiausiuose pasaulio muziejuose pradėtas įgyvendinti 2020 metais. Šį pasaulinį projektą inicijavo ir globoja Ukrainos pirmoji ponia. Audiogidai ukrainiečių kalba parengti Romos Koliziejuje, Versalio rūmuose, Šėnbruno rūmuose Vienoje, Dolmabachčės rūmuose Konstantinopolyje, Londono Taueryje, Berlyno Šarlotenburgo rūmuose, Stokholmo Vazų muziejuje ir kt.

Valdovų rūmų muziejaus audiogido ukrainiečių kalba projektas pradėtas įgyvendinti 2021 metais. Muziejus jį parengė bendradarbiaudamas su Ukrainos ambasada Lietuvoje. 2022 m. gruodį pristatomas pirmasis projekto etapas: į muziejų atėję ukrainiečiai gimtąja kalba galės išgirsti nuolatinės ekspozicijos III maršruto pristatymą. Parengtas pasakojimas apie eksponatus apima tris temines ekspozicijas: ginkluotę, kasdienybę, muziką. Šiuo metu toks gidas kuriamas ir I bei II maršrutų nuolatinėms ekspozicijoms.

Tai labai svarbi iniciatyva, kuri „derusifikuoja“ žymiausius pasaulio muziejus ir daugiau nei 50 milijonų ukrainiečių visame pasaulyje atveria galimybę susipažinti su pasaulio paveldu, žymiausiais muziejais gimtąja kalba.


Po pristatymo norintieji maloniai kviečiami likti Renginių salėje – paklausyti prof. habil. dr. Ihorio Cependos paskaitos „Ukraina 2022“. Paskaita prasidės 18 val. ir vyks lenkų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. Profesorius dalyvavo rengiant susitarimą dėl Lenkijos ir Ukrainos memorialinių vietų pagerbimo, 2007 m. inicijavo Tarptautinio akademinio jaunimo susitikimų centro įkūrimą Mykulyčyne. Ukrainos mokslų akademijos tikrasis narys, Žešuvo universiteto garbės daktaras (2015), apdovanojimo „Bendrųjų vertybių Karpatų Europa“ laureatas (2019).

Paskaitoje prof. habil. dr. I. Cependa apžvelgs, kodėl Putinui nepavyko palaužti ukrainiečių ir užimti Kijevo, kaip prezidentas Volodymyras Zelenskis suvienijo Ukrainos žmones. Remdamasis įvairių tyrimų duomenimis, I. Cependa pateiks, kaip ukrainiečiai vertina Vakarų pagalbą, ar Lenkija ir Lietuva bus pagrindinės išlaisvintos Ukrainos sąjungininkės.

Renginys nemokamas, tačiau prašome registruotis iš anksto paspaudus šią nuorodą

Rengėjai

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
ir Ukrainos ambasada Lietuvos Respublikoje

Publikuota: 2022-12-09 17:45 Atnaujinta: 2023-01-04 12:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika