Diskusija „Linksminti vaikus ir auklėti juos dorybių: ugdymo tradicijos ir naujovės Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“

Renginio data: 2022m.Gruodžio1208 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2022-12-08
Renginio tipas:
Diskusija
Renginio tipo nr.:
28

„Auklėjimas – tarsi visų gerų ir blogų savybių šaltinis ir pradžia. Nuo jo priklauso santvarkų pastovumas ir žlugimas, iš jo randasi luomų ir tautų vergija ir laisvė, respublikų kilimas ir prapultis“ – teigė Vilniaus universiteto profesorius Aronas Aleksandras Olizarovijus (1610–1659). Neatsitiktinai Lietuvos didikų surašytos vaikų ugdymo instrukcijos liudija ypatingą tėvų dėmesį sūnų auklėjimui ir mokymui, kartu atskleisdamos, kaip ankstyvųjų Naujųjų laikų epochoje keitėsi akademinio mokymo gairės, nurodymai dėl poilsio, pramogų, higienos. Diskusijos dalyvės gvildens ugdymo tradicijų ir naujovių Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje problemą, išryškindamos ugdymo namuose ir mokykloje privalumus bei trūkumus, Apšvietos epochos subrandintą požiūrį į individualų vaiko ugdymą ir kitus, su švietimo raida susijusius, klausimus. 

Diskusijos dalyvės:
dr. Jolita SARCEVIČIENĖ, dr. Nelija KOSTINIENĖ, dr. Olga MASTIANICA-STANKEVIČ, Rita LELEKAUSKAITĖ-KARLIENĖ

Moderatorė dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė

Po diskusijos maloniai kviečiame apžiūrėti parodą.

Renginys nemokamas, bet būtina iš anksto registruotis. 
Pedagogus, norinčius gauti pažymą apie dalyvavimą diskusijoje, prašome papildomai registruotis čia.

Publikuota: 2022-10-12 11:08 Atnaujinta: 2022-12-07 09:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika