Koncertas „Džiazas ir Barboros Radvilaitės kerai“. Gimtadienio vakaras

Renginio data: 2022m.Gruodžio1206 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2022-12-06
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

Gruodžio 6-ą, Barboros Radvilaitės gimimo dieną, Valdovų rūmai kviečia į valdovei skirtą vakarą „Džiazas ir Barboros Radvilaitės kerai“.

Lietuvos didžiajai kunigaikštienei ir Lenkijos karalienei Barborai Radvilaitei (1522–1551) gruodžio 6 d. sukanka 500 metų.

Valdovų rūmų muziejaus parengtame šventiniame vakare istorikė dr. Jolanta Karpavičienė papasakos apie 1543 m. rūmuose prasidėjusią Barboros Radvilaitės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio bei Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto meilės istoriją. Tai turbūt viena romantiškiausių meilės istorijų, gyva jau penkis šimtus metų, perduodama iš kartos į kartą ir vis jaudinanti klausytojus. Ji įkvepia kūrėjus, kelia diskusijas ir skatina prisiminti anuos tolimus laikus, tuomet gyvavusias tradicijas, pažinti valdovo – mylinčio žmogaus – pasirinkimą ir vertybes. Vakaro pokalbį ves istorikas Ignas Račickas (Valdovų rūmų muziejus), dalyvaus aktorius Andrius Bialobžeskis.

Ansamblis „Pure reflections“ („Tyri Atspindžiai“) rengia specialią programą – kaip dovaną Barboros Radvilaitės gimtadienio proga, sudarytą iš Renesanso ir Baroko muzikos šedevrų. Kūriniai bus atliekami laikantis vadinamojo crossover principo, kai originalus muzikos kūrinys interpretuojamas atliekant džiazo improvizacijas ir pinasi su kitais, tarsi nederančiais stiliais. Tik nuo muzikantų improvizacijų, įtaigos ir meistriškumo priklauso tokio kūrybinio eksperimento rezultatas.

Programą atliks žinomi Lietuvos atlikėjai – senosios muzikos ir džiazo virtuozai.

Ansamblis TYRI ATSPINDŽIAI

Rūta Švipaitė (džiazo vokalas)
Nora Petročenko (mecosopranas)
Jan Maksimovič (saksofonas)
Robertas Bliškevičius (altas)
Vitalij Neugasimov (fortepijonas)
Arman Isojan (kontrabosas)

 


Renginys nemokamas, bet būtina registruotis

Daugiau apie parodą

Publikuota: 2022-11-23 11:59 Atnaujinta: 2022-12-09 11:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika