Paskaita „Stalinas, Lenkija, Putinas ir Ukraina. Kaip naujai atrasti archyviniai dokumentai apie Lenkijos ir Sovietų Sąjungos santykius 1939–1945 m. laikotarpiu padeda geriau suprasti Rusijos politiką Ukrainos atžvilgiu?“

Renginio data: 2022m.Lapkričio1130 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2022-11-30
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Lenkijos Respublikos ambasada ir Varšuvos universiteto Rytų Europos centro Vilniaus atstovybė maloniai kviečia į Lenkijos ir Lietuvos ekspertų diskusiją „Stalinas, Lenkija, Putinas ir Ukraina. Kaip naujai atrasti archyviniai dokumentai apie Lenkijos ir Sovietų Sąjungos santykius 1939–1945 m. laikotarpiu padeda geriau suprasti Rusijos politiką Ukrainos atžvilgiu?“.

Pagrindinį pranešimą skaitys istorikas ir politologas dr. Łukaszas Adamskis – Varšuvos Juliuszo Mieroszewskio dialogo centro direktoriaus pavaduotojas, neseniai išleistų dviejų tomų publikacijos „Lenkijos ir Lietuvos santykių 1939–1945 m. istoriniai dokumentai“ iniciatorius ir redaktorius.

Kiti diskusijos dalyviai: Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis ir Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas prof. Algimantas Kasparavičius.

Diskusiją moderuos Rytų Europos studijų centro darbuotoja dr. Oleksandra Zviagina, besispecializuojanti Ukrainos klausimais.

– Kokie buvo Stalino planai dėl Lenkijos po jos valstybingumo likvidavimo 1939 m. rudenį?
– Ar Lenkijos emigracinė vyriausybė privalėjo užmegzti ryšius su Kremliumi?
– Ar liko neišaiškintų sovietų žudynių Katynėje paslapčių?
– Kokia buvo Vakarų reakcija į Stalino politiką Lenkijos ir Baltijos šalių atžvilgiu?
– Ar dabar Kremlius Ukrainoje taiko panašią taktiką kaip Stalinas 1939–1945 m. prieš Lenkiją?

Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus prelegentai ieškos minėtos diskusijos metu. Tai devintasis susitikimas iš ciklo „Varšuvos–Vilniaus kolokviumai“, vykstančio Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Diskusija vyks lenkų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. Įėjimas į renginį nemokamas.

Publikuota: 2022-11-18 13:01 Atnaujinta: 2022-11-18 13:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika