Medžioklė valdovo dvare: būtinybė ar prabanga?

Renginio data: 2022m.Lapkričio1105 d.14:00 - 15:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2022-11-05
Renginio tipas:
Teminė ekskursija
Renginio tipo nr.:
5

Seniai seniai medžiojimas buvo vienas iš išgyvenimo būdų. Būtinybė pasirūpinti maisto medžiojant neprarado svarbos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais, tačiau valdovui ir kilmingiesiems medžioklė laipsniškai virto pramoga ir privilegija. O ir pati medžioklė jau nebuvo suvokiama vien ūkiniu aspektu – ji sujungė valdovo dvaro kasdienybę ir pramogas, ekonominį valstybės gyvenimą ir net užsienio politiką.

Apie tai, kaip Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvare buvo derinami du medžioklės ypatumai – būtinybė ir malonumas, kodėl medžioklę istorikai kartais pavadina „karališkuoju sportu“ ir kaip ji susijusi su karinių gebėjimų ugdymu, apie dovanomis virstančius medžioklės trofėjus, apie valdovo rūpestį giriomis ir jų turtais, apie medžioklės „įrangos“ kainas ir kitus medžioklės niuansus bei subtilybes kalbėsimės ekskursijoje suaugusiesiems po muziejaus ekspozicijas.

Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (I+III maršrutas)

Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 20 asmenų grupei

Publikuota: 2022-10-27 16:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika