Raimondos Ragauskienės knygos „Vilniaus aukso amžius. Miesto gyventojai ir svečiai XVI a. 6-7ajame deš.“ pristatymas

Renginio data: 2022m.Rugsėjo0927 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2022-09-27
Renginio tipas:
Knygos pristatymas
Renginio tipo nr.:
11

Renginio dalyviai:
Doc. dr. Jolanta Karpavičienė (Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Vilniaus universitetas)
Doc. dr. Elmantas Meilus (Lietuvos istorijos institutas)
Knygos autorė prof. dr. Raimonda Ragauskienė (Lietuvos istorijos institutas)
Renginį moderuos Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja doc. dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė

Knygoje analizuojamos išlikusioje Vilniaus vietininko ir kitų pilies teismų medžiagoje atsispindinčios penkios Vilniaus gyventojų grupės, jų ryšiai, užsiėmimai ir profesinė veikla XVI a. 6–7-ajame deš. – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinės klestėjimo metais. Atskiras dėmesys skirtas daugiausiai atminties apie vilniečius išsaugojusių vietininko teismo knygų istorijai ir teismo procesui, kurio metu rašytos knygos, bei pagrindiniam jų kūrėjui – Vilniaus vietininkui.

Aptarti Vilniaus ir į sostinę atvykstantys pirkliai, miesto ir dvare dirbę amatininkai, Vilniaus miestietė ir mieste gyvenusi moteris, tarp gausiai paliudytų etninių mažumų analizuotas totorių atvejis. Šaltiniai suteikė unikalią galimybę pažvelgti ir į jauniausiųjų – vaikų ir jaunuolių gyvenimą mieste. Nustatyta, kad Vilniuje klestėjo prekyba, plėtėsi amatai, nemažai miestiečių vertėsi įvairiomis kitomis veiklomis: miestas aptariamu laikotarpiu išgyveno „aukso amžių“.


Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija.

Renginio organizatoriai:
Lietuvos istorijos insitutas
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Publikuota: 2022-09-12 15:47 Atnaujinta: 2022-09-12 15:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika