Pripažintos kalbininkės prof. Helenos Krasowskos paskaita apie kalbines biografijas

Renginio data: 2022m.Rugsėjo0921 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulis
Aktualu iki 2022-09-21
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Lenkijos Respublikos ambasada ir Varšuvos universiteto Rytų Europos centras maloniai kviečia į prof. Helenos Krasowskos paskaitą, kurios tema – „Kalbinės biografijos: žmonių likimai – šeimų likimai – kalbų likimai“, taip pat į monografijos „Lenkai tarp Dono, Dniestro ir Pruto. Kalbinės biografijos“ („Polacy między Donem, Dniestrem a Prutem. Biografie językowe“) pristatymą. Susitikimą moderuos dr. Małgorzata Kasner, gerai žinoma Vilniuje diplomatė, kuri du kartus ėjo Lenkijos instituto direktorės pareigas.

  • Kas mums liko iš Abiejų Tautų Respublikos kalbinio paveldo?
  • Kaip lenkų kalba XX a. funkcionavo lenkų-ukrainiečių-rusų ir lenkų-rumunų pasienyje?
  • Ar lenkų kalba yra dažnai vartojama Rytų Ukrainoje, Rumunijoje, Moldovoje, įskaitant ir Padniestrę?
  • Kokia yra Europos daugiakalbių regionų ateitis?

Į šiuos ir kitus klausimus bandys atsakyti septintojo Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančio paskaitų ciklo „Vilniaus–Varšuvos kolokviumai“ renginio dalyvės.

                      *Habil. dr. Helena Krasowska yra Varšuvos universiteto Rytų Europos centro ir Lenkijos mokslų akademijos Slavistikos instituto profesorė, taip pat minėto centro Padniestrės atstovybės koordinatorė.

                      *Dr. Małgorzata Kasner yra Slavistikos instituto adjunktė, du kartus ėjusi Lenkijos instituto Vilniuje pareigas (2000–2005 ir 2009–2015 m.).

                      Abiejų plataus akiračio tyrėjų veikla šiuo metu intensyviai plečiasi už tradicinio mokslo ribų, įskaitant ir kultūrinės diplomatijos sritį.

 

Įėjimas į renginį yra laisvas, tačiau privaloma registruotis. Renginys vyks rugsėjo 21 d., 18.00 val. Paskaitos kalba – lenkų, su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. Paskaitos metu bus pristatyta prof. Helenos Krasowskos knyga.

 

Publikuota: 2022-09-06 14:00
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika