Ekskursija su muziejaus gidu „Vienintelis tikras tėvynės saugotojas ir gynėjas... Lietuvos kancleris Albertas Goštautas ir jo maldynas iš Miuncheno“

Renginio data: 2022m.Rugsėjo0908 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2022-09-08
Renginio tipas:
Teminė ekskursija
Renginio tipo nr.:
5

Krokuvos meistro Stanislovo Samostšelniko (lot. Stanislaus Claratumbensis, lenk. Stanisław Samostrzelnik, apie 1480–1541) 1528 m. sukurto maldyno užsakovas buvo vienas žymiausių ir įtakingiausių visų laikų Lietuvos valstybininkų, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės savarankiškumo gynėjas, Lietuvos kancleris ir Vilniaus vaivada grafas Albertas Goštautas (apie 1480–1539).

Istoriniu ir meniniu požiūriais itin vertinga rankraštinė knyga yra tikra istorinė relikvija, viena unikaliausių lituanistinių vertybių, skaičiuojanti jau beveik 500 metų. Ji mena Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės klestėjimo laikus ir vieną garsiausių Lietuvos valstybės vyrų. Todėl ekskursijoje kalbėsime ir apie Alberto Goštauto gyvenimo peripetijas, jo nuopelnus Lietuvos valstybei bei aplinkybes, paskatinusias jį save pavadinti „vieninteliu tikru tėvynės saugotoju ir gynėju“.

Ekskursijos kaina užsiregistravusiam lankytojui – 2 Eur + lankytojo bilietas (II maršrutas)

Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 20 asmenų grupei

Daugiau apie parodą

Publikuota: 2022-09-02 09:53
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika