Garsaus istoriko, prof. Andrzejaus Nowako, paskaita apie lenkų-rusų santykius

Renginio data: 2022m.Birželio0629 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2022-06-29
Renginio tipas:
Diskusija
Renginio tipo nr.:
28

Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje ir Varšuvos universiteto Rytų Europos centro Vilniaus atstovybė maloniai kviečia į garsaus lenkų istoriko prof. Andrzejaus Nowako paskaitą. Jos tema – „Lenkija ir Rusija. Laisvės ir despotijos kaimynystė“. Tai šešta paskaita iš ciklo „Vilniaus–Varšuvos kolokviumai“, kuris vyksta Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Paskaitos pavadinimas susijęs su profesoriaus paskutinės knygos antrašte.

Ar Lenkijos Karalystė, o vėliau Abiejų Tautų Respublika, turėjo galimybę sulaikyti Rusijos imperijos atsiradimą ir raidą? Ar lenkų tauta laiku suprato rusiško imperializmo esmę? Kodėl žlugo Lenkijos ir Lietuvos valstybė ir kokios pamokos iš to išplaukia XXI amžiuje? Kodėl Juzefas Pilsudskis sėkmingai atkūrė Lenkiją, bet jam nepavyko suburti Vidurio ir Rytų Europos valstybių sąjungos, kuri efektyviai pasipriešintų agresoriams, žvelgiant iš ilgesnės perspektyvos? Ar Vladimiras Putinas įgyvendina senas imperialistines idėjas?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakys žinomas lenkų istorikas ir sovietologas, trisdešimties knygų, kurių tiražas siekia kelis šimtus tūkstančių egzempliorių ir kurios yra labai populiarios šiuolaikinėje Lenkijoje, autorius.

Andrzejus Nowakas gyvena Krokuvoje, dėsto Jogailos universitete. Taip pat dirba Lenkijos mokslų akademijos Istorijos institute – vadovauja Rytų Europos istorijos ir XIX bei XX a. imperijų studijų skyriui. Profesorius sukaupė didelę dėstymo patirtį. Skaitė paskaitas Harvardo, Kolumbijos, Raiso (JAV), Kembridžo (Jungtinė Karalystė) ir kituose universitetuose.


Įėjimas į renginį yra nemokamas, bet dėl riboto sėdimų vietų skaičiaus, registracija  yra privaloma.

Paskaita bus skaitoma lenkų kalba ir sinchroniškai verčiama į lietuvių kalbą.

 

Publikuota: 2022-06-15 09:51 Atnaujinta: 2022-06-27 15:06
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika