Paskaita „Lvivo lotynų katedra ir Domahalyčių Švč. Gailestingumo Motinos paveikslo garbinimo tradicija“

Renginio data: 2022m.Gegužės0511 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2022-05-11
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Paskaitos pranešėjas meno istorikas, muziejininkas Jerzy T. PETRUS (Lenkija, Krokuva).

Lvivo lotynų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų katedra, kartu su graikų apeigų katalikų ir armėnų apeigų katalikų šventovėmis, yra viena iš trijų istorinių šio miesto katedrų. Pagrindinė Romos katalikų arkivyskupijos šventovė buvo visos bendruomenės religinio gyvenimo centras, o jame svarbų vaidmenį vaidino stebuklingo Švč. Gailestingumo Motinos, vadinamos Domahalyčių Dievo Motina, paveikslo garbinimas. Lvivo lotynų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų katedra taip pat buvo svarbių politinių įvykių, sulaukusių plataus atgarsio visoje Abiejų Tautų Respublikoje, vieta. Gotikinės statybos šventovė, per kelis šimtmečius tikinčiųjų dosniai puošta meno kūriniais ir praturtinta pristatomomis koplyčiomis, puikiai išsilaikė. Mums pažįstamas šventovės vidus – tai vietos menininkų (skulptorių, dailininkų, medžio drožėjų, auksuotojų) kūrybos rezultatas, XVIII a. antroje pusėje pasiektas inicijuojant Lvivo arkivyskupui metropolitui Vaclovui Jeronimui Sierakovskiui (Wacław Hieronim Sierakowski).

Paskaitoje bus pasakojama apie Švč. Mergelės Marijos garbinimo idėjinės programos sąsajas su stebuklinguoju paveikslu, taip pat aptariama Domahalyčių Dievo Motinos, taip pavadintos paveikslo užsakovo garbei, kulto vieta bendrame Švč. Mergelės Marijos garbinimo Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės šventovėse kontekste.


Renginys nemokamas, tačiau siekiant užtikrinti žiūrovų saugumą ir visas galimas prevencines priemones prieš Covid-19 virusą, būtina iš anksto registruotis.
Rengėjai pasilieka teisę keisti renginio datą ir dalyvius.

Po paskaitos klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą.

Publikuota: 2022-02-18 16:59 Atnaujinta: 2022-05-06 15:17
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika