Paskaita „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė 1791 m. konstitucijos epochoje“

Renginio data: 2021m.Lapkričio1111 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2021-11-11
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Paskaita „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė 1791 m. konstitucijos epochoje“

1791 m. gegužės 3 d. Abiejų Tautų Respublikos seimo priimtas Valdymo įstatymas viešojoje erdvėje neretai vis dar įvardijamas „Lietuvos antkapiu“, „bajoriškų laisvių karstu“ ar dokumentu, iš politinės istorijos lauko ištrynusiu Lietuvos vardą. Kiek pagrįsti tokie vertinimai ir kas lėmė šių mitų susiformavimą ir jų gajumą? Kuo gyveno ir kokias viltis puoselėjo XVIII a. antrosios pusės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenė? Kas buvo pagrindiniai pokyčių Abiejų Tautų Respublikoje iniciatoriai ir kokias valstybės ateities vizijas jie kūrė? Kokie Ketverių metų (1788–1792) seime priimti pertvarkymai sulaukė palaikymo ir buvo įgyvendinti, o kas kėlė Lietuvos piliečių nerimą? Kaip buvo rengiamas ir priimamas 1791 m. spalio 20 d. įstatymas – Abiejų Tautų tarpusavio įžadas ir kodėl šis dokumentas buvo „pamirštas“ tiek XIX a., tiek ir XX a. pirmosios pusės istoriografijoje? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus bus ieškoma paskaitoje, pristatančioje politinius, ekonominius, socialinius ir kultūrinius pokyčius, vykusius Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje 1791 m. gegužės 3 d. konstitucijos epochoje.

Paskaitos pranešėja dr. Ramunė ŠMIGELSKYTĖ-STUKIENĖ (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai)


Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija.

Patekti į renginius galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Per visą renginį privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Po renginio klausytojai maloniai kviečiami aplankyti parodą.

Publikuota: 2021-10-15 12:51 Atnaujinta: 2021-11-04 10:10
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika