Senosios muzikos ansamblio „Tabulatūra“ koncertas – ATŠAUKTAS

Renginio data: 2021m.Spalio1023 d.18:00 - 19:15 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2021-10-23
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Nuoširdžiai apgailestaujame, kad koncertas, kurį buvo planuota surengti Vengrijos nacionalinės dienos proga, yra ATŠAUKTAS dėl COVID-19 kelionių apribojimų Vengrijoje ir neaiškios pandeminės situacijos.

Ansamblis įkurtas 2000 metais, siekiant pristatyti ir garsinti koncertuose bei kituose kultūriniuose renginiuose Viduramžių, Renesanso, ankstyvojo Baroko ir kitų laikotarpių muziką, kada nors skambėjusią istorinės Vengrijos teritorijoje. Kolektyvas ypač daug dėmesio skiria muzikiniam paveldui, tautinėms tradicijoms, istoriškai pagrįstam atlikimui. Ansamblio muzikantai groja autentiškais instrumentais, pasitelkdami šiuolaikines instrumentuotes, o koncertų programas pagyvina įpindami archajiškų vengrų liaudies muzikos elementų.

Ansamblio nariai koncertuose klausytojams pristato ne tik įprastinius, bet ir įdomesnius, specialius muzikos instrumentus, kurie padeda sukurti ypatingą atmosferą ir pasirodymams suteikia autentiškumo. Ansamblis kartais atskiroms programoms papildomai samdo keletą  atlikėjų. Ansamblis yra išleidęs šešias kompaktines plokšteles.

Įprastai ansamblio nariai koncertu metu groja išilginėmis fleitomis, dūdmaišiais, violomis, barokiniu smuiku, kromornu, lyra, liutniomis, kombza, penorkonu, prailginta citole, barokine ir klasikine gitara, barokine violančele ir mušamaisiais. Konkreti instrumentų komplektacija priklauso nuo atliekamos programos.

Ansamblio pavadinimas „Tabulatūra“ reiškia tam tikrą muzikos užrašymo būdą, ankstesnį už šiandieninę notaciją. XVIII a. vis dar buvo naudojamos liutnios ir vargonų tabulatūros. Istorinės Vengrijos teritorijoje išliko keletas tabulatūros rinkinių su bažnytinėmis ir pasaulietinėmis melodijomis. Daugelis jų yra įtrauktos į ansamblio repertuarą.

Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija ir galiojantis galimybių pasas, arba ES skaitmeninis COVID pažymėjimas.

Renginį organizuoja Vengrijos Respublikos ambsada.
Renginio partneris Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Publikuota: 2021-10-05 11:47 Atnaujinta: 2021-10-13 11:35
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika