Paskaita „Bona Sforca ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė: nuo politikos iki kultūros“

Renginio data: 2021m.Spalio1005 d.18:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2021-10-05
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca (1494–1557) – išskirtinė asmenybė Lietuvos istorijoje. Lietuvoje ji lankėsi vos tris kartus, tačiau jos įtaka šalies politinei, ekonominei ir kultūrinei raidai – itin reikšminga, apėmusi daugybę valstybės raidos sričių. Tai moteris, tapusi viena stambiausių XVI a. pirmosios pusės žemvaldžių, kovojusi dėl Jogailaičių dinastijos gerovės, stipriai paveikusi Renesanso kultūros sklaidą Lietuvoje. Kaip jauna italė sugebėjo taip sėkmingai įsilieti į valstybės reikalus ir įgyti tiek galios? Kokius pėdsakus valdovė paliko Vilniuje? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus išgirsite viešoje paskaitoje „Bona Sforca ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė: nuo politikos iki kultūros“.

Pranešėja – kultūros istorikė Rasa Leonavičiūtė-Gecevičienė (Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai)

Kiekvieną asmenį prašom registruoti atskirai.

Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija. Patekti į renginį galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Jeigu nespėjote užsiregistruoti, stebėkite paskaitą čia virtualiai.


Kviečiame apsilankyti Valdovų rūmų muziejaus Bonos Sforcos renesansiniame sode (Katedros a. 4, Vilnius) ir gyvai apžiūrėti naująjį muziejaus eksponatą – Lietuvos didžiajai kunigaikštienei ir Lenkijos karalienei Bonai Sforcai skirtą bareljefą.

 

Publikuota: 2021-09-10 12:10 Atnaujinta: 2021-10-01 14:30
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika