VALSTYBĖS DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Renginio data: 2021m.Liepos0706 d.10:00 - 22:40 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2021-07-06
Renginio tipas:
Kultūros renginys
Renginio tipo nr.:
30

Puoselėdami tradiciją kviečiame Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną švęsti Valdovų rūmų muziejuje. Čia Jūsų lauks atnaujintos ekspozicijos, dr. Prano Kiznio paveikslų galerija ir parodos. Norinčius susipažinti išsamiau kviečiame į muziejaus gidų vedamas ekskursijas bei filmo peržiūrą, o šeimų su vaikais lauksime kūrybinėje studijoje.

Muziejaus darbo laikas – nuo 10.00 iki 18.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 17.00 val.)
Bilieto kaina šventės dieną – 2 Eur, vaikai iki 7 metų ir neįgalieji įleidžiami nemokamai.

Renginiuose gali dalyvauti visi – tiek Galimybių pasą turintys, tiek neturintys.


PROGRAMA

EKSKURSIJOS

11.00–16.00 val.
Lankytojų vestibiulis

Ekskursija „Istorinio valstybingumo ženklai Valdovų rūmuose“ (I–II maršrutai)
Su lankytojo bilietu (gido paslauga nemokama)

Registracija į 11.00 val. ekskursiją.
Registracija į 12.00 val. ekskursiją.
Registracija į 13.00 val. ekskursiją.
Registracija į 14.00 val. ekskursiją.
Registracija į 15.00 val. ekskursiją.
Registracija į 16.00 val. ekskursiją.


KŪRYBINĖ STUDIJA

11.00–16.00 val.
Valdovų rūmų prieigos iš Katedros aikštės pusės

Kūrybinė studija „Laisvės aitvarai su Vyčiu“
Studija nemokama, aitvarų ruošinius galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus kasose.

Šeimas su vaikais ir visus norinčiuosius kviečiame spalvinti aitvarus, papuoštus Vyčio atvaizdais iš istorinių ir archeologinių šaltinių.


FILMAS

11.00–16.00 val.
Lankytojų vestibiulio auditorija

Filmo „Praeitis atsivėrė ateičiai“ peržiūra
Nemokamai

Filmas pakvies į interaktyvią pažintį su Valdovų rūmų atgimimo istorija ir atskleis čia eksponuojamo archeologinio paveldo bei sukauptų istorinių ir meno vertybių paslaptis. Filmo kūrėjų komandoje – žinomas scenaristas Jonas Banys, daugybės projektų režisierius Mindaugas Meškauskas, vienas populiariausių kompozitorių Deivydas Zvonkus ir kt.

Trukmė 41 min.
Žiūrovų skaičius auditorijoje dėl saugumo ribotas.


PARODOS ATIDARYMAS

17.00–18.00 val.
Parodų centras (IV maršrutas)

Nacionalinių parodų „Vardan laisvos Lietuvos. JAV lietuvių paramоs Lietuvai tradicija“ ir „Vilniaus pilių istorinė ikonografija“ iškilmingas atidarymas
Su registracija

Atidarymas bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai/live


PARODOS

10.00–18.00 val.
I maršrutas (IV salė)

Nacionalinė paroda „XIII a. žingsniai Vilniaus Žemutinėje pilyje. Unikali avalynė iš Valdovų rūmų archeologinių tyrimų“
Su lankytojo bilietu

Parodoje pristatomi unikalūs XIII a. odiniai radiniai, aptikti atliekant Vilniaus Žemutinės pilies archeologinius tyrimus 2014–2015 metais. Tai dailiai pasiūta išskirtinės konstrukcijos avalynės pora. Atlikti išsamūs tyrimai leidžia daryti prielaidą, kad apavas buvęs raudonos spalvos. Šie radiniai neabejotinai gali būti siejami su XIII a. Lietuvos diduomene.  

Daugiau informacijos apie parodą
 

10.00–18.00 val.
II maršrutas (Didžioji renesansinė menė)

Vieno šedevro tarptautinė paroda „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika“
Su lankytojo bilietus

Tai vieno įspūdingo, reikšmingus 400 metų senumo istorinius Lietuvos, Lenkijos ir Maskvos valstybių įvykius menančio, monumentaliais matmenimis (beveik 3,5 x 3,5 m) išsiskiriančio eksponato paroda. Šis kūrinys – žinomo italų dailininko Tomaso Dolabelos (Tommaso Dolabella, ~1570–1650) ar jo aplinkos sukurtas paveikslas „Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ištikimybės priesaika 1611 m. Abiejų Tautų Respublikos seime“.

Daugiau informacijos apie parodą
 

10.00–18.00 val.
II maršrutas (Didžioji renesansinė menė)

Tarptautinė parodaLenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stanislovo Augusto Poniatovskio (1764–1795) reprezentacinis portretas“
Su lankytojo bilietu

Reprezentacinis Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stanislovo Augusto Poniatovskio (1764–1795) portretas sukurtas 1783 m. kunigaikščiams Radviloms dirbusio dailininko Juozapo Ksavero Heskio (Józef Xawery Heski) ir ilgą laiką puošė Nesvyžiaus rezidenciją. Matyt kunigaikščių Radvilų patartas, dailininkas ant stalelio greta Lenkijos karaliaus karūnos pavaizdavo ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio kepurę. Taip pabrėžiamas Abiejų Tautų Respublikos dualizmas ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybinis statusas. Paroda skirta 1791 m. gegužės 3 d. konstitucijai, kurią kūrė ir rėmė šis paskutinysis Abiejų Tautų Respublikos monarchas.

Daugiau informacijos apie parodą
 

10.00–18.00 val.
II maršrutas (I renesansinė antikamera)

Tarptautinė paroda „Vilniaus pilių išvaduotojas. Boguslavo Radvilos portretas“
Su lankytojo bilietu

Lankytojams pristatomas išskirtinis garsaus flamandų dailininko, portretų kūrėjo Vilemo van Honthorsto (Willem van Honthorst, 1594–1666) nutapytas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės arklidininko ir Prūsijos vietininko, kunigaikščio Boguslavo Radvilos (1620–1669), XVII a. viduryje išvadavusio Vilniaus pilis iš maskvėnų rankų, portretas, kurį parodai paskolino muziejaus bičiulis ir daugelio projektų rėmėjas, filantropas, istorijos gerbėjas kunigaikštis Motiejus Radvila, neseniai įsigijęs šį kūrinį iš vienos privačios kolekcijos.

Daugiau informacijos apie parodą
 

10.00–18.00 val.
II maršrutas (III manieristinė antikamera)

Dr. Prano Kiznio paveikslų galerija

Vertinga 23 paveikslų galerija suformuota iš neseniai vienoje tarptautinėje parodoje eksponuotų kūrinių, kuriuos nutapė venecijiečiai, lombardiečiai, romiečiai, florentiečiai, sieniečiai, kalabriečiai, flamandai, taip pat graikų ir lenkų kilmės dailininkai. Valdovų rūmų muziejaus ir supratingo mecenato dr. Prano Kiznio sutarimu ši įspūdinga kolekcija eksponuojama tik jai skirtoje salėje, kuri ir istoriniais laikais buvo itin svarbi, didžiausia rūmų erdvė, nes įkurta greta barokinės Sosto menės, o joje vyko svarbiausios Lietuvos didžiųjų kunigaikščių iškilmės, šventės.


HIMNO GIEDOJIMAS

21.00–21.05 val.
Valdovų rūmų prieigos nuo Katedros aikštės pusės

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“


OPERA

21.05–22.45 val.
Valdovų rūmų Didysis kiemas

Amilcare Ponchielli opera „Lietuviai“ („I Lituani“)
Su bilietais*

Jau antrą kartą Valdovų rūmų muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru kviečia Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną paminėti kartu su Amilkarės Ponkjelio (Amilcare Ponchielli) opera „Lietuviai“ („I Lituani“), sukurta pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Konradas Valenrodas“. Operos premjera įvyko garsiajame Milano „La Scala“ teatre 1874 metais. Kūrinys, pasakojantis apie lietuvių didvyriškumą karų su kryžiuočiais laikais, sulaukė nepaprasto pasisekimo ir tapo pačių italų laisvės kovų simboliu!

Daugiau informacijos apie renginį

*Bilietus galima įsigyti internetu www.opera.lt, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kasose bei renginio vietoje, likus valandai iki spektaklio.

Renginio generalinis rėmėjas – draudimo bendrovė BTA

Publikuota: 2021-06-25 16:32 Atnaujinta: 2021-07-02 14:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika