Operos ir baleto teatro festivalyje išvysite baleto kūrinius „Paquita“ ir „Bolero“

Renginio data: 2021m.Liepos0703 d.21:30 - 23:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Aktualu iki 2021-07-03
Renginio tipas:
Festivaliai
Renginio tipo nr.:
9

Šis dviejų baleto kūrinių vakaras skirtas visiems baleto gurmanams, vertinantiems baleto plastikos grožį, bendrą kūrinių estetiką, ir visiems baleto mėgėjams, pasiilgusiems gražaus, kokybiško bei profesionalaus baleto meno.

Pirmoje dalyje pristatoma klasikinio Ludwigo Aloiso Minkaus baleto „Paquita“ garsiojo „Grand pas classique“ premjera. Baletas, sukurtas 1846 m. Paryžiuje, po metų – 1847-aisiais triumfavo Sankt Peterburgo Marijos teatre, ir tai buvo pirmasis toje scenoje Mariaus Petipa pastatytas baletas. Teatro repertuare, kiek atnaujintas ar redaguotas, šis spektaklis gyvavo iki 1926 metų. XX a. nusistovėjo tradicija atskirai rodyti antrąjį baleto „Paquita“ veiksmą, garsųjį „Grand pas classique“, kaip vieną nuostabiausių klasikinio baleto šedevrų. Remdamiesi M. Petipa, savąją jo interpretaciją yra pristatę daugelis žymiausių choreografų – Rudolf Nurejev, Oleg Vinogradov, Pierre Lacotte, Aleksej Ratmanskij ir kiti. LNOBT pastatymas kviečia gėrėtis ne vien naujai skambančia klasikine versija, bet ir specialiai sukurtais įstabiais J. Statkevičiaus kostiumais, uždegančia L. A. Minkaus muzika bei puikiu mūsų baleto trupės šokiu. „Paquita“ – gražiausia dovana baleto mėgėjams festivalyje „LNOBT Open“!

Antroje vakaro dalyje žiūrovai kviečiami į įspūdingąjį Krzysztofo Pastoro statytą „Bolero“ pagal populiarųjį Maurice’o Ravelio kūrinį. Šio mini spektaklio premjera LNOBT įvyko 2015 metais. Pasak choreografo K. Pastoro, jo „Bolero“ versija grįžta prie paties M. Ravelio sumanymo. „Perskaičiau, kad M. Ravelis savo kūrinio inscenizaciją įsivaizdavo kaip veiksmą fabriko fone po atviru dangumi. Tai tarsi turėjo atspindėti mechaninį jo muzikos pobūdį. Todėl nutariau baleto veiksmą įkurdinti tuščioje erdvėje, kurios pagrindinis vaizdinis elementas – milžiniškas stačiakampis, o tai tam tikra prasme atitinka M. Ravelio sumanymą. Vis dėlto šiame balete vyrauja muzika, todėl svarbu, kaip žiūrovas ją suvoks, kokias ji sukels asociacijas ir jausmus. Kad ir ko siekė M. Ravelis, tai – emocinga, erotiška ir veržli muzika. Tuo vadovaudamasis sukūriau baletą, kurio pagrindinis motyvas – moterų ir vyrų sąveika“, – apie savąjį baletą kalba choreografas K. Pastoras.

Kompozitoriai – Ludwig Minkus, Maurice Ravel
Choreografai – Martynas Rimeikis, Krzysztof Pastor
Choreografo asistentė – Berenika Jakubczak
Muzikos vadovai ir dirigentai – Ričardas Šumila, Modestas Barkauskas
Kostiumų dailininkai – Juozas Statkevičius, Marta Fiedler
Šviesų dailininkas – Levas Kleinas

Daugiau informacijos

Renginyje gali dalyvauti visi – tiek Galimybių pasą turintys, tiek neturintys.


Pasirodymas liepos 1 d. ketvirtadienis

Pasirodymas liepos 2 d. penktadienis

Publikuota: 2021-06-09 09:42 Atnaujinta: 2021-07-01 17:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika