Edukacinis teatralizuotas pasakojimas „Vilniau, švęskim!“

Renginio data: 2021m.Sausio0125 d.12:00 - 12:30 Visi renginiai
Aktualu iki 2021-01-25
Renginio tipas:
Edukacinis renginys
Renginio tipo nr.:
4

1323 m. sausio 25 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino įsakymu surašytame laiške Hanzos sąjungos miestams valdovas kvietė riterius, prekiautojus, gydytojus, kalvius, račius, batsiuvius, kailiadirbius, malūnininkus, žemdirbius ir kitus darbščius žmones vykti į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę ir užsiimti prekyba bei amatais. Atvykusiesiems žadėjo padėti įsikurti, o kol kursis – nuo mokesčių atleisti ir globoti. Taip tolimiausi Europos kampeliai sužinojo apie dosnų ir išmintingą valdovą bei jo svetingą miestą Vilnių. Bėgant šimtmečiams, Vilnius augo, plėtėsi. Ir štai – nuo pirmojo miesto vardo paminėjimo praėjo jau 698 metai. Sveikiname Tave, Vilniau! O visus Vilniaus bičiulius kviečiame virtualiai apsilankyti muziejuje ir išgirsti pasakojimą apie valdovą Gediminą, geležinį vilką, krivį Lizdeiką, raštininkų surašytus laiškus ir dar daug kitų įdomių dalykų.

Edukacinis teatralizuotas pasakojimas bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai/live

Vilnių sveikina ir istorijas pasakoja Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorės Jurga Kalvaitytė ir Vitalija Mockevičiūtė.

Publikuota: 2021-01-20 14:36
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika