Virtualus tarptautinės parodos „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ atidarymas

Renginio data: 2021m.Sausio0116 d.16:00 - 17:30 Visi renginiai
Aktualu iki 2021-01-16
Renginio tipas:
Parodos atidarymas
Renginio tipo nr.:
17

Tarptautinė paroda „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ buvo įrengta ir paruošta atverti lankytojams dar 2020 m. lapkričio 10 d., tačiau dėl sudėtingos ir vis prastėjusios pandeminės situacijos taip ir liko įkalinta muziejaus menėse. Jausdami muziejaus bičiulių, lankytojų, žmonių, besidominčių karybos istorija, archeologija, valstybės formavimosi ištakomis, susidomėjimą, bet vis dar negalėdami surengti tikro, „gyvo“ parodos atidarymo, dalijamės galimybe nors tokiu būdu, kol kas tik virtualiai, susipažinti su šia išskirtine paroda.

Virtualus parodos atidarymas bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai/live

Nepaisydami neeilinių aplinkybių, stengiamės išlaikyti ilgametes tradicijas ir atidarydami parodą pristatyti ne tik jos idėją, reikšmę, koncepciją ir vertingus eksponatus, bet ir pakviesti mintimis pasidalinti institucijų atstovus ar pavienius asmenis, prisidėjusius prie sėkmingo parodos įgyvendinimo. Šiame virtualiame atidaryme išgirsite parodos globėjų Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro (iki 2020 m. gruodžio mėn.) Raimundo Karoblio ir Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Valdemaro Rupšio sveikinimo kalbas. Mintimis apie parodos reikšmę ir unikalumą dalinsis ir parodos bendraorganizatoriai – Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė dr. Rūta Kačkutė, Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorė Rita Malinauskienė, Baltarusios valstybinio universiteto Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Aliaksandr Kakhanouski bei Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas. Daugiau apie aplinkybes, paskatinusias surengti šią parodą, jos idėją, planą ir unikalius eksponatus papasakos tarptautinės parodos idėjos, koncepcijos ir ekspozicijos plano autorius, Valdovų rūmų muziejaus mokslininkas dr. Pauliaus Bugys.

Renginio programą papildys senosios lietuvių karo dainos, atliekamos folkloro grupės „Ugniavijas“.

Tradiciškai visus, susirinkusius į parodų atidarymus, kviečiame būti pirmaisiais jos lankytojais, tad ir šio renginio pabaigoje siūlome Jums pasidairyti po parodą ir dalyvauti virtualioje ekskursijoje su Valdovų rūmų muziejaus gide.

Atsidarius muziejui ir atsiradus galimybei, kviečiame atvykti ir pamatyti parodą gyvai! O kol kas nepraleiskite progos bent virtualiai apsilankyti šioje išskirtinėje tarptautinėje parodoje „Kariauti pratusi tauta. Lietuvių karinis elitas XIII–XIV a.“ Malonių Jums įspūdžių!

Publikuota: 2021-01-12 16:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika