Skambantys Valdovų rūmai! | Kultūros naktis 2020

Renginio data: 2020m.Rugsėjo0925 d.18:00 - 23:55 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2020-09-25
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Nors metai ir kitokie, bet „Skambantys Valdovų rūmai“ lieka ištikimi Kultūros nakties klausytojams. Kviečiame nemokamai aplankyti Muziejų, pasiklausyti vienų geriausių Lietuvos muzikinių projektų bei atlikėjų ir net penkioms valandoms pasinerti į profesionaliai atliekamą, kokybišką, įdomią ir įvairią muziką. 

Ateikite ir išgirskite – tai įkvepia!


MUZIEJAUS LANKYMAS NEMOKAMAS NUO 18.00 IKI 24.00 VAL.
(paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00 val.)

Paroda „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“
III maršrutas „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“

Kovo 11-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, Valdovų rūmuose atidaryta paroda atsisveikina su lankytojais, tad šis savaitgalis – paskutinė galimybė susipažinti su vienais paskutiniųjų archeologiniais tyrimais.

Čia pristatomi 2019–2020 m. Valdovų rūmų požemiuose atliekant archeologinius tyrimus aptikti radiniai: XIII a. pabaigos – XIV a. keramika, juvelyriniai dirbiniai, unikalių importinės keramikos ir stiklinių taurių šukės, rytietiškos abstrakcijos šachmatų figūros ir zooarcheologinė medžiaga. Prabangūs XIII a. pabaigos – XIV a. dirbiniai, maistui naudotų gyvūnų įvairovė, rodo Vilniuje gyvenus aukšto socialinio sluoksnio asmenis ir išskirtinę pilies, kaip vienos iš svarbiausių Lietuvos didžiojo kunigaikščio rezidencijų, reikšmę.

Tarptautinė paroda „NUO SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“
IV maršrutas „Muziejaus parodų centras“

Tarptautinėje parodoje unikalus europinės dailės paveldas – garsių XIV–XVIII a. Italijos dailininkų ir skulptorių kūrinių rinkinys ir keletas kitų Europos šalių menininkų darbų – taip pat šį savaitgalį atsisveikina su Lietuva.

Tai paroda apie stilistinius, techninius ir ypač siužetinius pokyčius dailėje baigiantis viduramžiams ir žengiant į ankstyvuosius Naujuosius laikus. Apie tai, ką ir kaip mums gali papasakoti paveikslai. Parodos tikslas – remiantis vienos privačios kolekcijos iš Milano (Italija) vertybių rinkiniu, atskleisti XIV–XVIII a. meno kūrinių siužetų teminę įvairovę, nulemtą humanizmo kultūros ir su ja susijusių esminių permainų mene: nuo skulptūros iki tapybos, nuo ypač suklestėjusios sakralinės dailės iki senovės Graikijos ir Romos mitinių ir istorinių siužetų, taip pat natiurmortų ir labai išpopuliarėjusio portreto žanro. Ir viskas atkeliavo iš vieno žinomo Italijos kolekcininko, meno eksperto, antikvariato savininko Džordžo Baračio vertybių rinkinio.


RENGINIAI

18.00–19.00 val. Didžioji renesansinė menė
REGISTRACIJA BAIGTA!

M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ pristato koncertą „Kino pasaulio muzikos garsai“

Šį kartą jaunieji M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ talentai klausytojus pakvies dar kartą prisiminti bei išgirsti jau kultiniais tapusių bei gausybę apdovanojimų pelniusių tokių kino filmų kaip „Adomas norėjo būti žmogumi“, „Žalioji knyga“, „Ekskursantė“, „Pianistas“ ir daugelio kitų garso takelių melodijas. Šiuose filmuose skamba J. S. Bacho, E. Balsio, C. Debusy, F. Chopino, A. Piazzollos ir kitų kompozitorių muzika.

M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkai, nepaisant jų jauno amžiaus, jau yra daugelio tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatai, nuolat koncertuoja su žymiausiais Lietuvos kolektyvais ir garsina mūsų šalį visame pasaulyje.

Taigi kviečiame drauge su jaunaisiais Lietuvos talentais pasinerti į nuostabų, žavingą ir nepaprastai melodingą kino muzikos pasaulį.

Atlikėjai
Mantas Leonardo Lizzi (akordeonas)
Pijus Pirogovas (fortepijonas)
Jonas Vozbutas (akordeonas)
Rokas Makštutis (klarnetas)
Ugnė Katinskaitė (smuikas)
Pijus Paškevičius (anglų ragas)
Liepa Jurgutavičiūtė (smuikas)

Styginių kvartetas „Impresio“


VALDOVŲ RŪMŲ DIDYSIS KIEMAS
BŪTINA REGISTRUOTIS IŠ ANKSTO, PASPAUDUS ŠIĄ NUORODĄ

19.00–20.00 | Vaida Genytė ir Tomas Pavilionis 

Vaidos ir Tomo duetas nepaliks abejingų! Šis koncertas bus kupinas gražiausių muzikos garsų.

Dainininkė Vaida Genytė aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Ji yra sukūrusi vaidmenis miuzikluose „Paryžiaus katedra“, „Žmogus iš La Mančos“, „Tadas Blinda“, „Ugnies medžioklė su varovais“. 2010 m. solistė Ravelo mieste (Italija) tarptautiniame muzikos festivalyje „Canzoni del mondo“ laimėjo antrąją vietą.

V. Genytė dalyvauja TV projektuose, veda pramoginius renginius ir koncertus. Ji buvo LTV konkurso „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vedėja, net kelis kartus dalyvavo LNK televizijos muzikiniame šou projekte „Žvaigždžių duetai“ ir su Alanu Chošnau laimėjo antrąją vietą, dainavo LTV muzikiniame projekte „Triumfo arka“ bei TV3 televizijos projekte „Chorų karai“.

Tenoras T. Pavilionis profesionalioje scenoje skaičiuoja jau vienuoliktus metus. Nuo 2014 m. atlikėjas yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas. T. Pavilionis yra sukūręs ryškius vaidmenis, kuriuos galima vadinti kiekvieno tenoro siekiamybe: tai Alfredas (G. Verdi „Traviata“), Grafas Almaviva (G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“), Lenskis (P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“), Rudolfas (G. Puccini „Bohema“) ir kt. Atlikėjui nesvetimi ir lengvesni žanrai, kurį laiką tenoras dainavo operinės popmuzikos grupėje „el Fuego“.

20.00–21.00 | Sauliaus Petreikio Trio grupės koncertas

Sauliaus Petreikio instrumentai – tai medžio, kurio šaknys tvirtai siejasi su viso pasaulio tautomis, šakos. Todėl jo atliekama muzika skleidžia vienybę. Kartais tai eksperimentas, o kartais tvari struktūra, nes atlikėjas kuria nuo archajiškos folkmuzikos iki modernios pasaulio etninės muzikos ir netgi su ekspresyvaus džiazo elementais. Atlikėjo koncertas – tai visad kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis, o jos gidas Saulius Petreikis – nuoširdus, ekspresyvus ir visad nenuspėjamas

21.00–22.00 | Grupė REINLESS

Grupė „Reinless“ buvo įkurta 2014 m., nors jos nariai įvairia muzikantų sudėtimi muzikuoja jau daug metų. Grupės visų kompozicijų autorius yra Jievaras Jasinskis, bet vientisą kolektyvo idėją perteikia šie muzikantai: Jievaras Jasinskis (trombonas, kompozicijos), Valerijus Ramoška (trimitas), Laurynas Lapė (trimitas), Liutauras Janušaitis (tenorinis saksofonas), Mykolas Bazaras (bosinė gitara), Paulius Volkovas (gitara), Domantas Razmus (būgnai), Vytis Smolskas (klavišiniai).

22.00–23.00 | FUTURE CELLO

Justas Kulikauskas – vienas geriausių pasaulyje efektų pedalus naudojančių muzikantų, virtuoziškas, visus pojūčius prikaustantis violončelininkas ir prodiuseris.

Puikiai žinomas slapyvardžiu „Future Cello“. J. Kulikauskas violončele atlieka savo originalius kūrinius ir populiariosios muzikos dainų aranžuotes. Jo violončelės stygose pinasi klasika ir skaitmeninė ateitis, o jo prodiuserio ir atlikėjo talentu pasitiki Asmik Grigorian, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Jurga Šeduikytė, Petras Geniušas, Linas Adomaitis, Naujų idėjų kamerinis orkestras (meno vadovas Gediminas Gelgotas) ir kiti.

Daug dėmesio sulaukia ne tik autorinė „Future Cello“ kūryba, bet ir išmaniai perkurti populiariausi singlai (koveriai), kuriuos amerikiečių interneto medijos bendrovė „Buzzfeed“ įvardijo kaip geresnius už pačius originalus. J. Kulikauskas jau yra išleidęs du violončelės muzikos albumus.

Savo šeimoje Justas – trečios kartos violončelininkas. Pradėjęs griežti vos ketverių, jau vaikystėje jis pasirodė kartu su svarbiausiais Lietuvos orkestrais, dalyvavo ir pelnė prizus respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose.

Nuo 2007 m. ypatingai svarbią J. Kulikausko koncertinės veiklos dalį užėmė Gedimino Gelgoto Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, su kuriuo J. Kulikauskas jau apkeliavo visą pasaulį –koncertavo Europoje, JAV ir Azijoje, iki šių dienų pagal galimybes su malonumu prisijungia prie grupės koncertų. Su šiuo kolektyvu pasirodant prestižiniame Uzedomo muzikos festivalyje, ypatingos sėkmės sulaukė Justo solo atliktas estų kompozitoriaus Arvo Pärto „Fratres“. J. Kulikauskas ne vieną nustebintų ir virtuoziškais klasikinės muzikos kūriniais, tačiau lieka geriausiai žinomas kaip popmuzikos, hiphopo ir RnB muzikos kūrėjas ir prodiuseris. 2013 m. su kolektyvu „The Artrace“ jis išleido savo pirmąjį albumą, tačiau nuo 2014 m. rengia solo pasirodymus. Na, o antrajame „Loop Station World Championchip“ Justas buvo pripažintas vienu iš aštuonių geriausių efektų pedalus naudojančių muzikantų pasaulyje.

Publikuota: 2020-09-11 12:00 Atnaujinta: 2020-09-24 11:20
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika