Koncertas „Dvibalsė širdis. Italų Baroko kameriniai duetai“

Renginio data: 2020m.Rugsėjo0905 d.16:00 - 17:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2020-09-05
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Šeštojo tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio Vilniuje renginys

Ansamblis DUO BAROCCO
Renata Dubinskaitė, Saulė Šerytė
(vokalas)

Vilimas Norkūnas (klavesinas)

2020 m. ansamblis „Duo Barocco“ (dainininkės Renata Dubinskaitė ir Saulė Šerytė) mini savo veiklos dešimtmetį, skirtą Baroko vokalinei muzikai. Šia proga dainininkės parengė naują programą, kuria šlovinamas dueto žanras, siekdamos pristatyti italų Baroko kamerinio dueto raidą nuo ankstyvojo iki vėlyvojo Baroko (1600–1750).

Metaforiškas programos pavadinimas „Dvibalsė širdis“ atskleidžia, kuo kameriniai vokaliniai duetai skiriasi nuo operų duetų. Daugeliu atvejų juose vietoj operai būdingo dviejų personažų dialogo perteikiamos vieno lyrinio herojaus mintys ir jausmai, bet pasitelkiant dvibalsę muzikinę struktūrą – širdis viena, o balsai du. Šiuose duetuose kompozitoriai tyrinėja visas Baroko stilistikos ekspresijos galimybes, kontrastus, teksto tapybos priemones, neatsisakydami kontrapunktinio balsų plėtojimo.

Programoje pristatomi kompozitoriai, kūrę ankstyviausius Baroko duetų pavyzdžius XVII a. pradžioje, tokie kaip Luzzasco Luzzaschi ar Claudio Monteverdi, taip pat XVII a. vidurio brandžiojo Baroko dainingojo stiliaus autoriai, tokie kaip Giacomo Carissimi ar Giovanni Legrenzi, ir XVIII a. rafinuotų vėlyvojo Baroko kompozicijų kūrėjai, tokie kaip Antonio Lotti ar Giovanni Bononcini. Programą užbaigia vokiečių kompozitoriaus Georgo Friedricho Händelio kūrinys iš itališkųjų duetų serijos, atskleidžiantis, kad šis žanras ne tik neprarado savo aktualumo per visą Baroko epochą, bet ir darė reikšmingą įtaką kitų šalių kompozitoriams.


Koncertas nemokamas, bet būtina išankstinė registracija paspaudus šią nuorodą...


Į koncertą prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Maloniai primename, kad pagal galiojančius Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus renginyje privaloma dėvėti kaukes (arba veido skydelius), taip pat laikytis mažiausiai 1 m atstumo nuo kitų lankytojų.


Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.

Publikuota: 2020-08-25 09:39
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika