Koncertas „A quattro canti: ankstyvo Baroko muzika keturiems sopranams“

Renginio data: 2020m.Liepos0711 d.16:00 - 17:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2020-07-11
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika
Šventaragio g., Vilnius, LT-01143

Ansamblis „CordAria“
Monta Martinsone (sopranas)
Emilė Ribokaitė (sopranas)
Katharina Haun (cinkas)
Emilie Mory (barokinis smuikas)
Vilimas Norkūnas (vargonai)

Kiekvienas muzikos instrumentas imituoja balsą, visa kyla iš dainavimo, o balsas yra tobuliausias instrumentas. Tokia muzikos estetikos samprata vyravo iki XVII a. Senosios muzikos ansamblis „CordAria“ šioje koncertinėje programoje siekia atskleisti, kaip nuosekliai iš vokalinės muzikos vystėsi instrumentinis stilius. Tuo metu buvo visiškai įprasta, kad cinkas (kornetas) ir smuikas pakeisdavo chorinius balsus, pavyzdžiui, kaip Alessandro Grandi kompozicijoje „Ave Regina“ (lot. „Sveika, Karaliene“). Kompozitoriaus Giovanni Felice Sanceso kūrinyje „Ave Maris Stella“ (lot. „Sveika, Jūrų Žvaigžde“) pirmiausia nuaidi instrumentų atliekami motyvai, po to jie suskamba vokaliai. Heinricho Schützo kompozicijoje „Verleih uns Frieden“ (vok. „Suteik mums ramybę“) naudojamos „orkestriškos įžangos“, bet kūriniui vystantis instrumentiniai ir vokaliniai balsai vis labiau sulimpa į vientisą, homogenišką keturbalsę formą.

Ankstyvojo Baroko muzika pilna afektų, garsinių spalvų, papuošimų ir balsų imitacijų. Ši programa kviečia atrasti keturių soprano balsų bendrumus ir skirtumus bei „naujosios muzikos kalbos“ bruožus.

Koncertas nemokamas.

Publikuota: 2020-02-24 17:36 Atnaujinta: 2020-07-03 12:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika