Kultūros valanda: Justino Marcinkevičiaus 90-ųjų gimimo metinių minėjimas

Renginio data: 2020m.Birželio0630 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2020-06-30
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

REGISTRACIJA Į RENGINĮ BAIGTA

Pagal galiojančius Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo  sprendimus, renginiuose dalyvaujančių dalyvių skaičius yra ribojamas.


Renginyje dalyvaus

Prezidentas Valdas Adamkus
Rašytojai Viktorija Daujotytė, Valentinas Sventickas, Vytautas Martinkus
Kunigas Ričardas Doveika
Solistai Ieva ir Vladimiras Prudnikovai
Pianistė Nijolė Ralytė-Prudnikovienė
Čiurlionio kvartetas
Kompozitorius Giedrius Kuprevičius
Aktorius Petras Venclovas
Medicinos profesorius Pranas Šerpytis

Bus pristatytos Poeto jubiliejui paminėti „Santaros“ išleistos knygos: Justino Marcinkevičiaus baladžių poema „Devyni broliai“ su Vytauto Valiaus iliustracijomis, Valentino Sventicko įžvalgų rinktinė „Ką žino upė“.

Bemaž kiekviena eilute, eilėraščiu ar žodžiu, ištartu viešoje erdvėje, Justinas Marcinkevičius deklaravo: „Baisu būtų, Lietuva, išleidus tave iš akių, tavo ranką pametusiam būtų baisu: žiūrėti ir – nematyti, klausyti ir – negirdėti.“ Kad tuos žodžius išgirstų senutėlė nuo Veisiejų, garbus matematikos akademikas, iškilus dvasininkas, kad širdin priimtų Tauta ir Valstybė, „reikia talento, kalbos, literatūros, tautos gyvenimo pajautimo ir supratimo. Reikia sąlyčio su aukštuoju pasauliu. Dievo duotu ir ne visiems atsiveriančiu“, – naujojoje knygoje „Ką žino upė“ teigia Valentinas Sventickas. O garbusis Kardinolas Vincentas Sladkevičius baladžių poemą „Devyni broliai“ vadino „baltąja evangelija“.

Šį pavasarį Poetui būtų suėję devyniasdešimt metų. Valdovų rūmai visada jautė Jo rūpestį šių erdvių dvasine sveikata. Simboliška, kad kanonu virtęs Justino Marcinkevičiaus „Mindaugas“ pirmą kartą buvo pastatytas praėjusio šimtmečio pabaigoje ir rodytas šioje vietoje tuo metu, kai Valdovų rūmuose vyko archeologiniai kasinėjimai ir stovėjo archeologų angarai.

Norėdama išreikšti pagarbą Poetui, Valdovų rūmų bendruomenė drauge su kultūros žurnalu „Santara“, maloniai talkinant aukštojo meno atlikėjams, paskutinį birželio antradienį kviečia drauge pabūti Justino Marcinkevičiaus dvasinėje erdvėje.

Padėkite mums užtikrinti Jūsų saugumą, todėl:

  1. Dėvėkite apsaugines veido priemones.
  2. Neikite į muziejų ir supraskite, jei būsite neįleisti, jei Jūsų kūno temperatūra aukštesnė nei 37,2 °C arba turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų, tokių kaip sloga, čiaudulys, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.
  3. Atvykę į muziejų, būtinai dezinfekuokite rankas.
  4. Drabužius ir daiktus palikite daiktų saugojimo kamerose.
  5. Muziejuje laikykitės saugaus 1 metro atstumo tarp lankytojų grupių ir darbuotojų.
  6. Laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
  7. Kasose aptarnausime po 1 lankytoją.
Publikuota: 2020-06-17 08:56 Atnaujinta: 2020-06-22 09:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika