Akcijos „Ačiū, Lietuva!“ koncertas Valdovų rūmų Didžiajame kieme

Renginio data: 2020m.Birželio0601 d.17:00 - 17:15 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Aktualu iki 2020-06-01
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Dalyvauja

Julija Stupnianek (sopranas)
Eugenijus Chrebtovas (baritonas)
Pianistės Lina Giedraitytė, Olga Eleonora Taškinaitė

Programoje

Dalios arija iš Balio Dvariono operos „Dalia“
Ūdrio arija iš Vytauto Klovos operos „Pilėnai“
Erdvilio arija iš Amilkarės Ponkjelio (Amilcare Ponchielli) operos „Lietuviai“ („I lituani“)

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kartu su Valdovų rūmų muziejumi jungiasi prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos inicijuotos visuotinės akcijos „Ačiū, Lietuva!“ ir kviečia į operos solistų koncertą Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Vykstant akcijai, muzikos garsai skambės visoje šalyje: miestų ir miestelių skveruose, aikštėse ar parkuose, ant administracinių ir kultūros įstaigų stogų.

Operos solistai Julija Stupnianek ir Eugenijus Chrebtovas, talkinami pianisčių Linos Giedraitytės ir Olgos Eleonoros Taškinaitės, atliks arijas iš Balio Dvariono, Vytauto Klovos ir Amilkarės Ponkjelio operų.

2020 m. liepos 6-ąją, minėdami Valstybės dieną, Valdovų rūmų muziejus bei Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras tikisi operos žanro gerbėjus pakviesti į XIX a. antros pusės italų operos kūrėjo, Džakomo Pučinio (Giacomo Puccini) ir Pjetro Maskanjo (Pietro Mascagni) mokytojo, Amilkarės Ponkjelio operą „Lietuviai“ („I Lituani), sukurtą pagal Antonijaus Gizlanconio (Antonio Ghislanzoni) libretą, kurį parašyti įkvėpė Adomo Mickevičiaus istorinė poema „Konradas Valenrodas“.

1874 m. Milano „La Scala“ teatre įvyko operos, pasakojančios apie XIV a. lietuvių kovas už teisę būti nepriklausomiems, premjera. Ši opera italams tapo jų pačių laisvės kovų simboliu, o Lietuvos vardas buvo įrašytas į pasaulio operinės literatūros chrestomatiją.


Koncertas nemokamas, bet primename, kad dėl karantino režimo reikalavimų renginiuose būtina laikytis saugaus atstumo, atvirose erdvėse nuo birželio 1 d. negali būti daugiau nei 300 žmonių.

Publikuota: 2020-05-29 15:34 Atnaujinta: 2020-05-29 16:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika