Koncertas „Pamirštasis vienytojas. Koncertas Asprilio Pacelli 450-osioms gimimo metinėms“

Renginio data: 2020m.Kovo0314 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2020-03-14
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

KONCERTAS GYVAI IŠ VALDOVŲ RŪMŲ

https://www.facebook.com/valdovurumai/videos/1287204728152463/


Apgailestaujame, kad dėl koronaviruso (COVID-19) prevencijos šalyje, negalėsime Jūsų pakviesti į šį šeštojo tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio koncertą bei informuojame, kad jis vyks be žiūrovų ir bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/valdovurumai

Kviečiame prisijungti prie mūsų virtualios bendruomenės ir nemokamai mėgautis senąja muzika!

Dėl pinigų grąžinimo už parduotus bilietus į šio festivalio koncertus galima kreiptis į bilietų platintojo „Bilietai LT“ kasas ir internetu www.bilietai.lt (įsigijus bilietus Valdovų rūmų muziejaus kasose, rašyti el. p. renginiai@valdovurumai.lt).

Ansamblis „Canto Fiorito“
Ieva Gaidamavičiūtė, Ieva Skorubskaitė – sopranai
Renata Dubinskaitė, Saulė Šerytė – mecosopranai
Ansis Betinš (Latvija), Povilas Vanžodis – tenorai
Dainius Balsys, Nerijus Masevičius – bosai
Rodrigo Calveyra (Brazilija) – cinkas, išilginės fleitos; ansamblio meno vadovas
Andrea Buccarella (Italija) – klavesinas, vargonėliai

Asprilio Pacelli gimė 1570 m. Vašiano (Vasciano) miestelyje, Italijoje. Vaikystėje dainavo berniukų chore, legendinėje Džulijos kapeloje (Cappella Giulia), kuriai vadovavo Giovanni Pierluigi da Palestrina. Dirbo kapelmeisteriu Popiežiškosios vokiečių ir vengrų kolegijos (Collegio Germanico) bazilikoje ir pačioje Šv. Petro bazilikoje Vatikane, o 1603 m. pakeitė Lucą Marenzio, perimdamas Vazų dvaro kapelos vadovo poziciją. Šias pareigas jis ėjo iki pat mirties 1623 m., o Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Vaza, vertindamas puikią tarnystę, kompozitoriui užsakė epitafiją Šv. Jono arkikatedroje Varšuvoje.

Koncerto programoje pristatomos genialios Asprilio Pacelli kompozicijos, šalia gretinant Palestrinos ir Adriano Willaerto muziką – atitinkamai Romos ir Venecijos kompozicijos mokyklų atstovus, – taip atskleidžiant visą Pacelli kūrybos sudėtingumą ir gelmę.


Bilietai – 10 Eur

Bilietus galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus, „Bilietai LT“ kasose ir internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.

Į koncertą prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.


Renginį remia Lietuvos kultūros taryba

Publikuota: 2020-02-24 17:36 Atnaujinta: 2020-03-14 18:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika