Chačaturiano trio koncertas

Renginio data: 2020m.Vasario0225 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2020-02-25
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Chačaturiano trio (Armėnija):
Armine Grigorian (fortepijonas)
Karen Šachgeldian (smuikas)
Karen Kočarian (violončelė)

Koncerto programa
Sergej Rachmaninov – „Elegiškas trio“ d-moll
Arvo Pärt – „Für Alina“
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Kanonas fortepijoniniam trio
Georgs Pelēcis – Pjesė fortepijoniniam trio (premjera)
Alexey Shor – „Ratas“ fortepijoniniam trio
Arno Babadžanian – Fortepijoninis trio fis-moll
Aram Chačaturian – Adagio iš baleto „Spartakas“
Aram Chačaturian – „Šokis su kardais“ iš baleto „Gajanė“

Chačaturiano trio susikūrė 1999 m. ir iš pradžių vadinosi „Arsika“, vėliau, 2008 m., pakeitė pavadinimą ir nuo to laiko vadinamas žymiausio armėnų kompozitoriaus Aramo Chačaturiano vardu. Visi trio nariai – garsūs Armėnijos menininkai, tarptautinių konkursų laureatai, taip pat dirba pedagoginį darbą, veda meistriškumo pamokas. Trio labai daug koncertuoja visame pasaulyje, per pastarąjį koncertinį sezoną surengė apie 70 koncertų. Kolektyvas yra įrašęs devynias kompaktines plokšteles, tarp kurių – plokštelė, skirta Aramui Chačaturianui ir Maltos kompozitoriui Alexey’ui Shorui, išleista „Sony Music“ įrašų kompanijos. Muzikos kritikai liaupsina Chačaturiano trio už virtuoziškus pasirodymus, subtilų stiliaus pojūtį, šiltą garsą, spindesį ir didelį muzikalumą. Trio repertuaras apima platų muzikos stilių spektrą, muzikantai glaudžiai bendradarbiauja su šiuolaikiniais kompozitoriais.

Jau 20 metų gyvuojantis trio yra apkeliavęs didžiąsias pasaulio scenas – „Musikverein“ Vienoje, „Laeiszhalle“ Hamburge, „Gewandhaus“ Leipcige, „Gasteig-Philharmonie“ Miunchene, „Purcell Room“ Londone, „Suntory Hall“ Tokijuje, „Koerner Hall“ Toronte.

Trio dalyvavo daugelyje prestižinių festivalių, pavyzdžiui, „Festival de las Artes“ (Kosta Rika), „International Cervantino“ (Meksika), „Russiche Kammermusikfest“ Hamburge, taip pat Maltos tarptautiniame muzikos festivalyje. Trio pasirodymai dažnai transliuojami per televiziją ir radiją.

Renginys nemokamas bet būtina registruotis iš anksto paspaudus šią nuorodą...

Koncertą Lietuvos publikai dovanoja Armėnijos Respublikos ambasada.

Publikuota: 2020-02-13 13:37 Atnaujinta: 2020-02-13 13:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika