Kultūros vakaras „Radvilos. Istorinis paveldas ir gyvoji atmintis iš giminės perspektyvos“

Renginio data: 2020m.Sausio0111 d.16:00 - 17:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2020-01-11
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

„Pagaliau Radvilos grįžo į namus“, – šia lakia fraze savo kalbą 2019 m. spalio 10 d. Valdovų rūmų muziejuje vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje žiniasklaidai buvo pristatyta tarptautinė paroda „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“, pradėjo kunigaikštis Motiejus Radvila (Maciej Radziwiłł). Ką reiškia šie žodžiai? Kokiais argumentais grindžiama iškiliosios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminės lietuviškoji istorinė tapatybė? Kodėl jau XVI a. buvo vaizdžiai sakoma, kad Radvilų varde atpažįstama Lietuva? Ar tuomet poeto Jono Radvano sukurtoje, šią giminę aukštinančioje poemoje „Radviliada“ į Mikalojaus Radvilos Rudojo lūpas įdėtas posakis, esą Radvilų „siekis – iškelti aukščiau tėvynės gerovę ir garbę“, nebuvo tik literatūrinė metafora? Kaip lietuviškasis Radvilų identitetas buvo puoselėjamas XIX a. ir vėlesniais laikais? Kaip giminės istoriją ir paveldą saugo dabartiniai Radvilos (dalis jų gyvena Lenkijoje, o kiti išsklidę po įvairias pasaulio šalis)? Kurią istorinę asmenybę patys Radvilos laiko ryškiausiu giminės atstovu? Kokias giminės tradicijas puoselėja dabar? Smalsaujate, kokie yra atsakymai į šiuos ir daugelį kitų klausimų?

Maloniai kviečiame atvykti į susitikimą su kunigaikščiu Motiejumi Radvila. Kultūros vakare taip pat dalyvaus dr. Vydas Dolinskas (Valdovų rūmų muziejus).

Po kultūros vakaro maloniai kviečiame aplankyti parodą.

Publikuota: 2019-10-02 20:46 Atnaujinta: 2020-01-03 14:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika