„Pasivaikščiojimas“ po Jano Mateikos paveikslą „Liublino unija“: Lenkijos ir Lietuvos diduomenės enciklopedija su istoriku Eimantu Gudu

Renginio data: 2019m.Lapkričio1121 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų I renesansinė antikamera
Aktualu iki 2019-11-21
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Liublino unija - tai, be abejonės, vienas iš svarbiausių įvykių Lietuvos istorijoje. Tiesa, jis vertinamas itin nevienareikšmiškai. Net Jano Mateikos paveikslas kartais sukelia tiek daug politinių ir nacionalinių emocijų, kad neretai pamirštama tiesiog žmogiškai pasidomėti istoriniame įvykyje dalyvavusiais didikais, pavaizduotais paveiksle.
Renginio metu Valdovų rūmų istorikas Eimantas Gudas siūlo iš arčiau susipažinti su drobėje matomomis istorinėmis asmenybėmis: Jogailaičių dinastijos nariais, Hohencolernų giminės atstovais, vyskupais ir net kardinolu, kunigaikščiais Sanguškomis, Višnioveckiais, Ostrogiškiais ir Radvilomis, didikais ir ministrais Chodkevičiais, Valavičiais, Tarnovskiais, Firlejais. Vyrais ir moterimis. Senoliais ir vaikais. Katalikais, stačiatikiais ir protestantais. Lietuviais ir lenkais. J. Mateikos paveikslas - tai tikra diduomenės enciklopedija.

Renginys nemokamas, tačiau būtina iš anksto registruotis.

 

Publikuota: 2019-07-03 12:04 Atnaujinta: 2019-11-09 14:42
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika