Koncertas „Salve Samogitia“

Renginio data: 2019m.Lapkričio1112 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2019-11-12
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Skiriama Žemaitijos vardo paminėjimo 800-osioms metinėms

Programa

Monika Sokaitė – „SALVE SAMOGITIA, arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją“ 
Gene Koshinski – Koncertas marimbai ir mišriam chorui

Renginio dalyviai ir atlikėjai

Eugenijus Saviščevas
Kristijonas Bartoševičius 
Mušamųjų ansamblis „Giunter Percussion“ (Pavel Giunter, Tomas Kulikauskas, Sigitas Gailius)
Guntars Freibergs (marimba, Latvija)
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“

Dirigentas – Linas Balandis

Į plačią ir turiningą visoje Lietuvoje minimų Žemaitijos metų programą įsilies ir Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ inicijuotas projektas.

Įžanga į muzikinę renginio dalį bus pamąstymai apie žemaičių prigimtinę savastį, kalbą, papročius, tradicijas ir savitą krašto istoriją. Istoriką Eugenijų Saviščevą kalbins Kristijonas Bartoševičius.

Pagrindinis renginio akcentas – muzikinė premjera – Monikos Sokaitės „SALVE SAMOGITIA, arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją“. Pati autorė taip teigia: „Tai proginė kompozicija, skirta paminėti Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų sukaktį. Kūrinys nėra pagrįstas konkrečiu naratyvu, jo esmė – ne istorijos pasakojimas, o simbolių pynė, iš kurių kiekvienas yra lyg pamąstymas apie Žemaitiją: nesvarbu, ar tai būtų liaudies daina, poezija, Švč. Mergelės Marijos vaidmuo regiono istorijoje ir viską įprasminantys, liturginiais tekstais grįsti apibendrinimai – maldos. Perkusijos vaidmuo kinta nuo paprasčiausio akompanimento iki savarankiškų padalų. Tai tarsi aliuzija į žemaičių nepriklausomybę, charakterį ir gilias tradicijas.“

Kūrinio autorė – jauna, talentinga kompozitorė Monika Sokaitė. Ji kilusi iš Šiaulių. Užtikrintai į muzikos areną įsiveržusi ir įsitvirtinusi vieno žinomiausių lietuviškos muzikos kūrėjų Vaclovo Augustino mokinė aktyviai komponuoja chorui. Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje sėkmės sulaukusios kompozitorės kūryboje ryškiai jaučiama ir garsiojo jos mokytojo įtaka. Tačiau jaunajai muzikei buvo tikras iššūkis kurti tokios netradicinės sudėties atlikėjams. Moniką ji sėkmingai įveikė.

Muzikinis renginio desertas – praėjusios vasaros karščiu alsuojantis, Lotynų Amerikos dvasios, ritmų, archaikos elementų prisotintas amerikiečių kompozitoriaus, perkusininko, Minesotos universiteto profesoriaus Gene Koshinski Koncertas marimbai ir mišriam chorui. 2010 m. sukurta kompozicija yra pelniusi Amerikos kompozitorių, autorių ir leidėjų asociacijos R. Nissimo vardo premiją kaip „Geriausias kūrinys didelės sudėties ansambliui“. Nesiužetinio kūrinio choro partija – tik garsažodžiai, abstrakčios balsės ir sonoriniai efektai. Pagrindinis dramaturginis krūvis tenka marimbai. Jos partija ypač sudėtinga ir virtuoziška.

Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, UAB „Neorima“

Publikuota: 2019-09-25 13:40 Atnaujinta: 2019-09-30 10:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika