Vieša paskaita „Meninės Radvilų fundacijos“

Renginio data: 2019m.Spalio1011 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2019-10-11
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Prof. habil. dr. Pšemyslavas Mrozovskis (Przemysław Mrozowski) (Varšuvos karališkoji pilis – Muziejus, Varšuvos kardinolo Stefano Višinskio universitetas)

Jokia kita Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminė negalėtų lygiuotis į kunigaikščius Radvilas ne tik dėl reikšmingo jų indėlio į Lietuvos valstybingumo, diplomatijos, karybos, religijos istoriją, bet ir didžiulio poveikio kultūrai aspektu. Šios giminės atstovų kultūrinės investicijos aprėpia ištisą veiklos spektrą – nuo meniškai apipavidalintų leidinių, vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, unikalių meno dirbinių užsakymų ir jų kolekcionavimo iki aukščiausio lygmens žymiausių Europos menininkų globos, reprezentacinių pilių ir rūmų, puikių sakralinės ir pasaulietinės architektūros objektų statybos bei puošybos. Platus geografinis Radviloms priklausiusių valdų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje arealas, kuriame apstu šios giminės meninės mecenatystės ženklų – nuo Vilniaus iki Nesvyžiaus, nuo Biržų iki Olykos, nuo Kėdainių iki Slucko. Įspūdingos Radvilų kultūrinės fundacijos ir šiandien puošia Varšuvą, Berlyną, kitus Europos miestus.

Žymus meno istorikas, istorinės ikonografijos tyrinėtojas, vienas iš šios parodos koncepcijos kūrėjų ir įgyvendintojų prof. habil. dr. Pšemyslavas Mrozovskis (Przemysław Mrozowski), ilgametis Varšuvos karališkosios pilies darbuotojas bei vienas iš šio muziejaus vadovų, Varšuvos kardinolo Stefano Višinskio universiteto profesorius paskaitoje, kuri bus iliustruojama skaidrėmis, pakvies Jus į įsimintiną kelionę po meno ir kultūros lobyną. Jį kūrė ir kaupė ištisos kartos: Mikalojus Juodasis ir Mikalojus Rudasis, Mikalojus Kristupas Našlaitėlis ir Kristupas Perkūnas, Kristupas II ir Jonušas, Boguslavas bei Albertas Stanislovas, Mykolas Kazimieras Žuvelė ir Karolis Stanislovas „Mielasis Pone“, kiti šios garsiosios giminės atstovai.

„Radvilų namai“ – taip išdidžiai savo giminę vadino ir jos prestižo kėlimu, sykiu ir meninėmis priemonėmis, rūpinosi iškilūs aristokratai. Kviečiame pasimėgauti šių „namų“ menine prabanga alsuojančiu ir mecenatystės dvasios kupinu kultūros pasauliu.

Paskaita vyks lenkų kalba, bus sinchroniškai verčiama į lietuvių kalbą.

Publikuota: 2019-09-30 13:09 Atnaujinta: 2019-10-03 09:12
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika