Sezono pradžios koncertas „Rojaus paukščiai“

Renginio data: 2019m.Rugsėjo0928 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2019-09-28
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12
Atlikėjai
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas ir dirigentas SERGEJ KRYLOV (smuikas)
 
Programa
ALGIRDAS MARTINAITIS – „Rojaus paukščiai“ (versija styginių orkestrui)
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Simfonija Nr. 29 A-dur, KV 201
NICCOLÒ PAGANINI – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1, D-dur, op. 6

79-ąjį nacionalinės filharmonijos koncertų sezoną įvairia ir patrauklia programa pradeda Lietuvos kamerinis orkestras ir jo meno vadovas, smuikininkas ir dirigentas Sergejus Krylovas.

Koncerto pradžioje skambės lietuvių kompozitoriaus Algirdo Martinaičio opusas „Rojaus paukščiai“ (versija styginių orkestrui), apie kurį kalba pats autorius: „Šis kūrinys 1981 metais buvo parašytas elektrinei violončelei ir fonogramai. Ilgainiui tenka peržiūrėti ankstesnius opusus: kartais randant juose „jaunystės klaidų“, kartais atlikėjai pageidauja naujo varianto. Apie versiją styginių orkestrui mąsčiau ir anksčiau.Dabartinėje „Rojaus paukščių“ muzikoje atsirado daugiau ritminio judesio, orkestro linijų, „margaplunksniškumo“, kurio rojuje niekada nebus per daug. Ir klausytojai juk laukia „pamaloninimo“ garsais, o gal net ir vyliaus?“ Muzikologė Laimutė Ligeikaitė primena, kad „atlikti A. Martinaičio kūrinius nepaprastai sunku, nes reikia groti ne vien natas, o tos natos reiškia ne vien garsą. Jo kūryba reikalauja turėti bent kiek adekvačios patirties, žinoti kontekstą, ir ne vien muzikinį.“ Bet juk „Rojaus paukščius“ šįvakar atliks Lietuvos kamerinis orkestras!

Simfoniją Nr. 29 A-dur Wolfgangas Amadeus Mozartas sukūrė būdamas aštuoniolikos. Tai viena iš populiariausių jo ankstyvųjų, Zalcburgo laikotarpio kompozicijų: grįžęs iš Vienos, kur viešėjo su tėvu, Mozartas parašė šią tobulos formos, meistriškos faktūros simfoniją.

Niccolò Paganini buvo ne tik iškilus smuiko virtuozas, bet ir naujo – romantinio – atlikimo stiliaus pradininkas. Penki jo smuiko koncertai žymi svarbų šio žanro raidos etapą. Jų stiliui būdinga spalvinga harmonija, italų folkloru ir ritmais pagrįstas melodingumas, improvizaciškumas, romantinis polėkis. Tobulai išmanęs instrumento galimybes Paganini neregėtai drąsiai naudojo visus grojimo smuiku technikos būdus, jo novatoriški kūriniai turėjo daug įtakos instrumentinio koncerto žanro raidai. Itin virtuozišką, 1811 m. sukurtą Pirmąjį koncertą grieš mūsų ir viso pasaulio publikos itin vertinamas emocionalusis S. Krylovas.


Bilietų kainos
15, 20, 30, 40 Eur

Koncerto rengėja – Lietuvos nacionalinė filharmonija.
Daugiau informacijos ir bilietai internetu – http://www.filharmonija.lt/lt/bilietai-ir-informacija.html

Publikuota: 2019-08-12 12:35 Atnaujinta: 2019-08-20 14:59
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika