Koncertas „Lukrecija Bordžija“

Renginio data: 2019m.Rugsėjo0926 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2019-09-26
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Tarp istorijos, mito ir legendos

Capella de Ministrers (Ispanija), vadovas Carles Magraner
Èlia Casanova – balsas
David Antich – išilginės fleitos
Carles Magraner – viola da gamba
Robert Cases – renesansinė gitara, vihuela

Lukrecija Bordžija buvo kardinolo Rodrigo de Borgia (vėliau tapusio popiežiumi Aleksandru VI) duktė, ryški savo gyvenamojo laiko asmenybė – išsilavinusi humanitarė, mokėjusi daug kalbų, išmaniusi menus. Per neilgus 39 savo gyvenimo metus ji buvo triskart ištekėjusi, pagimdė daug vaikų, ne kartą buvo apkalbų ir politinių kovų epicentre, tačiau tuo pačiu sava inteligencija įkvėpė daugelį menininkų.

Ansamblio „Capella de Ministrers“ programa, pagrįsta Lukrecijos gyvenamojo laiko muzika, siekia, atsiribojant nuo jai priskiriamų neigiamų stereotipų, atskleisti jos asmenybę žvelgiant iš istorinio konteksto kasdienybės. Ši muzika klausytojus nuves pirmiausia į Italijos Renesanso rūmus ir dvarus, primins Lukrecijos gimimą Romoje 1480 m., jos vedybas su Giovanni Sforza, Alfonsu Aragoniečiu ir Alfonso d’Este, santykius su Pietro Bembo, Isabella d’Este bei Feraros dvaru ir jos priešmirtinį atsivertimą į tikėjimą, įvykusį prieš 500 metus, 1519-aisiais.


Koncertą remia Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje

ir Acción Cultural Española (AC/E) Ispanijos kultūros plėtros programa (PICE)


Bilietai: 8 - 20 € (perkant taikomas komisinis mokestis)

Publikuota: 2019-08-27 16:31 Atnaujinta: 2019-09-26 12:22
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika