Filmas „Šaltasis karas“ (Zimna wojna)

Renginio data: 2019m.Rugpjūčio0827 d.21:00 - 22:25 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Aktualu iki 2019-08-27
Renginio tipas:
Filmas
Renginio tipo nr.:
10

Filmas ŠALTASIS KARAS („Zimna wojna“)
2018 m.

Režisierius: Pawel Pawlikowski

Žanras: drama, romantinis
Trukmė: 85 min.
Cenzas: N13
Šalis: Lenkija
Kalba: lenkų
Subtitrai: lietuvių

Režisierius Pawelas Pawlikowskis („Oskaras“ už geriausią 2013 m. užsienio filmą „Ida“) sugrįžta į kino ekranus su išskirtiniu ir jau tarptautinį pripažinimą pelniusiu filmu „Šaltasis karas“ (angl. „Cold War“), kuris šiemet apdovanotas Kanų kino festivalio prizu geriausio režisieriaus kategorijoje. Filmas sukėlė tikrą ažiotažą – dėl teisės jį rodyti varžosi viso pasaulio prestižiniai kino festivaliai.

Ši meilės baladė jau priskiriama prie gražiausių filmų visoje kino istorijoje. „Šaltasis karas“ gretinamas su tokia auksine klasika kaip „Kasablanka“.

Anot kino kritikų, tai aistringas ir gilus filmas apie didžiąją meilę. Pasakojimas puikiai perteikia dramatišką istorinį laikotarpį, kai Lenkiją užvaldė Stalino režimas. Žmonės neturėjo jokio kito pasirinkimo, kaip tik paklusti naujai valdžiai arba pasipriešinti – žinant, kad būsi medžiojamas atitinkamų tarnybų.

Tai istorija apie vyrą ir moterį, kurie susitinka „netinkamu“ laiku ir bando nugalėti šaltąjį karą – ne kovodami, o savo širdyse. Tarp Lenkijos ir Paryžiaus realijų blaškosi dvi jaunos bohemiškos asmenybės. Jis – melancholiškas atsiskyrėlis, virtuoziškai grojantis Šopeną. Ji – temperamentinga gražuolė kerinčiu balsu. Nors likimas nėra palankus, jie pamilsta vienas kitą. Tačiau 6-ojo dešimtmečio šaltasis karas griauna visas svajones. Juos skiria priešiškų ideologijų pasauliai ir atstumas, tačiau Zula ir Viktoras bando išlaikyti beprotiškai liepsnojančią aistrą.

„Šaltasis karas“ – romantiškai nostalgiška meilės kelionė, trunkanti 2 dešimtmečius. Kelionė, kupina pavojingų posūkių. Zulos ir Viktoro praeityje daug neišsipildžiusių svajonių, neatrastos laimės ir suvokimo, kad išsiskirti neįmanoma, bet ir būti kartu nebepakeliama...

Ši Pawelo Pawlikowskio kinematografinė poema išsiskiria ypatinga vaizdo kultūra, artima 4-ojo ir 5-ojo dešimtmečio klasikiniams Holivudo „noir“ filmams. Būtent taip – nespalvoto kino stiliumi, su cigaro kvapu ir džiazo garsais – ir yra sukurtas šis filmas. Ekspertai neatmeta galimybės, kad „Šaltasis karas“ gali būti apdovanotas šių metų „Oskaru“.


Bilietus galite įsigyti čia.


Organizuoja VšĮ „Kino pasaka“

Daugiau informacijos tel. (8 5) 261 1516

Publikuota: 2019-07-30 09:58 Atnaujinta: 2019-08-01 16:00
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika